CMC Markets

Zgodnie z raportem datowanym na 3 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną dla Livechat “kupuj” oraz rekomendację relatywną względem rynku do “neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 50,3 zł za akcję.


“Sądzimy, że w krótkoterminowej perspektywie na kursie akcji Spółki mogą się
odbić (niekorzystnie) dwie kwestie. Po pierwsze, uważamy, że zyski LiveChata za I kwartał br. w ujęciu rok-do-roku mogą spaść (po raz pierwszy w historii Spółki), gdyż będą odnoszone do wyników bazowych w okresie charakteryzującym się szczególnie silnym USD. Po drugie, ostatnie miesiące rozczarowały pod względem tempa przyrostu liczby klientów netto (26% spadek r/r zarówno w lutym, jak i marcu br.) zapowiadając prawdopodobnie konieczność obniżenia oczekiwań odnośnie do tempa przyrostów wolumenu przynajmniej w najbliższej przyszłości.” – czytamy w uzasadnieniu.

Wyniki finansowe spółki za 1 kwartał poznamy w czerwcu (nie ma jeszcze dokładnej daty). Analitycy prognozują ok 22,6 mln przychodów to wzrost o 5% r/r i ok 14,8 mln zł EBITDA. Zysk netto ma wynieść 11,2 mln zł, to spadek o 7% r/r w związku z nieszczególnym wzrostem liczby klientów, która wyniosła na koniec 1 kwartału – 24 065.

Analitycy obniżyli również prognozy zysku ok 4-12% w związku ze spadkiem USDPLN oraz spadkiem ARPU (średni przychód na użytkownika) w USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 11.04.2018
Następny artykułRPP pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here