TMS


Zgodnie z raportem datowanym na 3 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną dla Livechat “kupuj” oraz rekomendację relatywną względem rynku do “neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 50,3 zł za akcję.


“Sądzimy, że w krótkoterminowej perspektywie na kursie akcji Spółki mogą się
odbić (niekorzystnie) dwie kwestie. Po pierwsze, uważamy, że zyski LiveChata za I kwartał br. w ujęciu rok-do-roku mogą spaść (po raz pierwszy w historii Spółki), gdyż będą odnoszone do wyników bazowych w okresie charakteryzującym się szczególnie silnym USD. Po drugie, ostatnie miesiące rozczarowały pod względem tempa przyrostu liczby klientów netto (26% spadek r/r zarówno w lutym, jak i marcu br.) zapowiadając prawdopodobnie konieczność obniżenia oczekiwań odnośnie do tempa przyrostów wolumenu przynajmniej w najbliższej przyszłości.” – czytamy w uzasadnieniu.

Wyniki finansowe spółki za 1 kwartał poznamy w czerwcu (nie ma jeszcze dokładnej daty). Analitycy prognozują ok 22,6 mln przychodów to wzrost o 5% r/r i ok 14,8 mln zł EBITDA. Zysk netto ma wynieść 11,2 mln zł, to spadek o 7% r/r w związku z nieszczególnym wzrostem liczby klientów, która wyniosła na koniec 1 kwartału – 24 065.

Analitycy obniżyli również prognozy zysku ok 4-12% w związku ze spadkiem USDPLN oraz spadkiem ARPU (średni przychód na użytkownika) w USD.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here