Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 26 lutego, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Dino na “kupuj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku “przeważaj”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 92,8 zł za akcję.


“Biorąc pod uwagę oczekiwany solidny wzrost przychodów w połączeniu z poprawą rentowności prognozujemy odpowiednio 36% i 32% wzrost r/r skor. EBITDA w 2017 i 2018. W konsekwencji oczekiwanej w nadchodzących latach ekspansji prognozujemy CAGR skor. EBITDA w latach 2017-20 na 29%. Ze względu na interesującą wizję inwestycyjną oraz dwucyfrowy potencjał wzrostu kursu akcji Spółki względem naszej wyceny podtrzymujemy długoterminową rekomendację Kupuj, a oczekując doskonałych wyników finansowych w nadchodzących  kwartałach podtrzymujemy także krótkoterminową rekomendacje relatywną Przeważaj.” – czytamy w uzasadnieniu.

Spółka Dino to detaliczna sieć supermarketów proximity, czyli średniej wielkości sklepów położonych w dogodnej odległości od miejsca zamieszkania lub od centrum. Dino chce szybko rozbudowywać swoją sieć, w planach do 2020 roku jest 1200 placówek co oznacza średnio 188 rocznie. W ciągu ostatnich 3 lat nastąpiła znaczna poprawa rentowności, wzrosła także marża zysku na sprzedaży a w ocenie analityków ta tendencja powinna się utrzymywać w nadchodzących latach.

19 marca poznamy wyniki za IV kwartał 2017, tutaj dzięki dużej liczbie nowo uruchamianych sklepów i dwucyfrowym tempie sprzedaży powinny być bardzo dobre. Ostateczna wycena w horyzoncie 12-miesięcznym rośnie o 6% do 92,8 zł z poprzednich 87,7.

SYSTEM REKOMENDACYJNY
Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu (procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową) powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną
rynkową a wyceną;

Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDay trading: EUR/AUD i trend na różnych interwałach
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 6 marzec
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here