Naga MarketsW najnowszym raporcie sektorowym datowanym na 11. lutego analitycy domu maklerskiego Banku Ochrony Środowiska zbadali sytuację deweloperów mieszkaniowych, notowanych na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Najlepiej oceniają walory Marvipola a najgorzej Robygu i Polnordu.


“Oczekiwania wyników finansowych za IV kw. 2017 roku. Wyniki spółek-deweloperów mieszkaniowych za ostatni kwartał ub.r. powinny być mocne zważywszy na solidny wolumen przedsprzedaży w ostatnich miesiącach. Zakładamy, że wszystkie spółki z tego sektora, które pokrywamy, powinny zwiększyć liczbę przekazanych lokali w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku.

Większości deweloperów udało się również poprawić marżę EBITDA pod wpływem rosnących cen lokali oraz dzięki temu, że rosnące ceny gruntów, materiałów budowlanych i koszty pracy jeszcze nie są w pełni widoczne w wynikach finansowych.” – czytamy w uzasadnieniu.

Głównym katalizatorem wzrostu kursu będzie sprzedaż nowych lokali, rok 2018 powinien być dobry pod tym względem jednak może być na tym rynku trudniej sprzedać więcej niż w ubiegłym roku, twierdzą analitycy. Popyt w dalszym ciągu ma przewyższać podaż, w 2017 było to +5 tysięcy. Możliwy jest także wzrost cen lokali, z drugiej strony nie sprzyja demografia i utrzymujące się procesy migracyjne.

Najlepiej technicznie wygląda Marvipol i tu analitycy widzą aż 48% potencjału wzrostu, natomiast JWC technicznie wygląda gorzej, lecz potencjał to +28%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUwaga – to tylko korekta
Następny artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 19 – 23 lutego
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here