Zgodnie z raportem datowanym na 4 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył rekomendację fundamentalną Play do “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku do “neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 35,9 zł za akcję.


“Na poziomie wyceny – pomimo obniżenia naszej prognozy skor. EBITDA (o ok. 4%) i 12-miesięcznej wyceny (o ok. 5%) – dostrzegamy w dalszym ciągu umiarkowany (zbliżony do poziomu wymaganej stopy zwrotu) fundamentalny potencjał wzrostu kursu akcji Play. Natomiast w bliskim/średnim horyzoncie nie widzimy żadnych czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na cenę akcji Spółki. Dlatego też obniżamy nasze rekomendacje:
długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną (do rynku) do Neutralnie (poprzednio Przeważaj).” – czytamy w raporcie.

Wyniki spółki zostaną opublikowane 14 maja i analitycy spodziewają się wzrostu przychodów operacyjnych, jednak równocześnie zauważalnie niższej skor. EBITDy w wysokości 524 mln zł. Powodem tego są negatywne przepisy dot. roamingu a także spadku marży ze sprzedaży towarów spółki.

Analitycy BOŚ spodziewają się dopiero widocznej poprawy w III kwartale 2018 roku, w związku z tym prognozują skor. EBITDA na 2018 rok na ok. 2,3 mld zł a więc na poziomie zbliżonym do 2017 roku.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here