CMC Markets

Zgodnie z raportem datowanym na 4 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył rekomendację fundamentalną Play do “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku do “neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 35,9 zł za akcję.


“Na poziomie wyceny – pomimo obniżenia naszej prognozy skor. EBITDA (o ok. 4%) i 12-miesięcznej wyceny (o ok. 5%) – dostrzegamy w dalszym ciągu umiarkowany (zbliżony do poziomu wymaganej stopy zwrotu) fundamentalny potencjał wzrostu kursu akcji Play. Natomiast w bliskim/średnim horyzoncie nie widzimy żadnych czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na cenę akcji Spółki. Dlatego też obniżamy nasze rekomendacje:
długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną (do rynku) do Neutralnie (poprzednio Przeważaj).” – czytamy w raporcie.

Wyniki spółki zostaną opublikowane 14 maja i analitycy spodziewają się wzrostu przychodów operacyjnych, jednak równocześnie zauważalnie niższej skor. EBITDy w wysokości 524 mln zł. Powodem tego są negatywne przepisy dot. roamingu a także spadku marży ze sprzedaży towarów spółki.

Analitycy BOŚ spodziewają się dopiero widocznej poprawy w III kwartale 2018 roku, w związku z tym prognozują skor. EBITDA na 2018 rok na ok. 2,3 mld zł a więc na poziomie zbliżonym do 2017 roku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBank of America z patentem na blockchain
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 13.04.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here