Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 4 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył rekomendację fundamentalną Play do “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku do “neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 35,9 zł za akcję.


“Na poziomie wyceny – pomimo obniżenia naszej prognozy skor. EBITDA (o ok. 4%) i 12-miesięcznej wyceny (o ok. 5%) – dostrzegamy w dalszym ciągu umiarkowany (zbliżony do poziomu wymaganej stopy zwrotu) fundamentalny potencjał wzrostu kursu akcji Play. Natomiast w bliskim/średnim horyzoncie nie widzimy żadnych czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na cenę akcji Spółki. Dlatego też obniżamy nasze rekomendacje:
długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną (do rynku) do Neutralnie (poprzednio Przeważaj).” – czytamy w raporcie.

Wyniki spółki zostaną opublikowane 14 maja i analitycy spodziewają się wzrostu przychodów operacyjnych, jednak równocześnie zauważalnie niższej skor. EBITDy w wysokości 524 mln zł. Powodem tego są negatywne przepisy dot. roamingu a także spadku marży ze sprzedaży towarów spółki.

Analitycy BOŚ spodziewają się dopiero widocznej poprawy w III kwartale 2018 roku, w związku z tym prognozują skor. EBITDA na 2018 rok na ok. 2,3 mld zł a więc na poziomie zbliżonym do 2017 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank of America z patentem na blockchain
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 13.04.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here