Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 16 stycznia, Dom Maklerski BOŚ obniżył wyceną akcji KGHM w horyzoncie dwunastu miesięcy do poziomu 143 zł, otrzymując jednocześnie rekomendację fundamentalną kupuj.

Oczekujemy poprawy wyników Spółki za sprawą wyższych wolumenów sprzedaży miedzi. Zakładamy, że nowa linia do prażenia koncentratu będzie działać przez większość 2018 roku, co powinno poprawić stosunek koncentratu własnej produkcji do koncentratu importowanego. Dlatego podtrzymujemy założenie, że bardzo słaby wolumen KGHM Polska w  2017 roku to wydarzenie jednorazowe i oczekujemy wzrostu sprzedaży miedzi własnej produkcji” – informuje DM BOŚ.

Źródło: DM BOŚ

Od strony technicznej notowania KGHM odbijają od rozrysowanych na początku grudnia minimów i obecnie konsolidują w okolicach 38,2% zniesienia Fibonacciego i minimów wrześniowych tuż pod 114,00. Układ świec w średnim terminie sugeruje spadki, co odwrócić będzie w stanie jedyne nagła poprawa sytuacji fundamentalnej.

Wykres KGHM dzięki TradingView

Wyceniamy walory KGHM na podstawie kombinacji wyceny metodą DCF i  wyceny raportowanych wskaźników w  stosunku 80%-20%. Nasza 12-miesięczna docelowa wycena spada nieco do 143,0 zł na akcję (149,0 zł na akcje poprzednio)” – podsumowuje KGHM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here