Naga MarketsGrupa BOŚ poinformowała w raporcie okresowym za drugi kwartał bieżącego roku, że zysk netto spadł o 24 procent w porównaniu do roku ubiegłego, plasując się na poziomie 17,8 mln zł (co przekłada się jednocześnie na wzrost w ujęciu kwartalnym).

W ujęciu półrocznym zysk netto spółki również plasował się niżej (34,2 mln zł) niż w roku ubiegłym (43,4 mln zł). Jak jednak zaznacza spółka, wpływ na wynik z H1 2017 miały zdarzenia jednorazowe, do których należy zaliczyć sprzedaż posiadanych akcji spółki notowanej na GPW i korektę naliczonych odsetek (przedterminowy wykup obligacji własnych). Po odliczeniu zysków wygenerowanych przez wspomniane zdarzenia, zysk netto wypracowany w H1 2018 jest wyższy o niemal 4 miliony rok do roku (rdr).

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania Grupy BOŚ przesuwają się poniżej linii wyznaczającej minima z 2016 roku, która od połowy bieżącego roku skutecznie blokuje silniejszą aprecjację. W połączeniu z linią trendu spadkowego „zafundowała” bykom silną strefę oporu, na którą jak na razie reagowały spadkowo:

Tradingview.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here