Naga MarketsZgodnie z raportami datowanymi na 16 lipca, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną CD Projekt na “kupuj”. Dla akcji spółki Ronson, BOŚ podniósł rekomendacje do „kupuj” z „trzymaj”, natomiast 11 bit studios zanotował spadek do „trzymaj” z „kupuj”.


„Kupuj” dla CD Projekt

Analitycy DM BOŚ podnieśli cenę docelową akcji CD Projekt do 240 zł ze 138,2 zł. W momencie publikacji cena wynosiła 197,4 zł. DM BOŚ prognozuje, że w tym roku zysk netto CD Projekt wyniesie 161,7 mln zł, w 2019 roku wzrośnie do 991,7 mln zł, a rok później do 1,117 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Uwzględniając bardzo udany udział CD Projektu w targach E3Expo w Los Angeles podjęliśmy decyzję o podwyższeniu naszej prognozy sprzedaży Cyberpunka 2077 do 15 mln w kwartale premiery (poprzednio 10 mln; dla porównania 6 mln w przypadku Wiedźmina 3), i 21,7 mln w ciągu 3 kwartałów od premiery (poprzednio 15,2 mln; dla porównania ok. 9 mln w przypadku Wiedźmina 3). Zakładamy, że sprzedaż jednostkowa Cyberpunka 2077 może zbliżyć się do poziomu sprzedaży najbardziej oczekiwanych tytułów jak Red Dead Redemption 2 lub Fallout 76” 

DM BOŚ w swoim modelu przesuwa premierę Cyberpunka 2077 na IV kw. 2019 (poprzednio II kw. 2019 r.).

Źródło: stooq.pl


„Kupuj” dla Ronson

Dla spółki Ronson analitycy BOŚ potrzymali cenę docelową na poziomie 1,5 zł za akcję. W momencie publikacji cena wynosiła 1,04 zł.

Analitycy wskazali w raporcie, iż oczekują dużej oferty, która zwiększy sprzedaż, a co za tym idzie poprawi wyniki finansowe spółki. Uważają również, iż niedawno ogłoszona polityka wypłaty dywidendy to pozytywny sygnał dla dalszych wzrostów akcji tej spółki.

Źródło: stooq.pl 

„Trzymaj” dla 11 bit studios

Analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową akcji 11 bit studios do 526 zł z 480 zł. W momencie publikacji cena wynosiła 481 zł.

“Od momentu wydania naszej pierwszej rekomendacji dla 11 bit studios w lutym 2017 roku kurs akcji spółki wzrósł niemal 200 proc. w porównaniu do 3 proc. spadku indeksu WIG i osiągnął naszą wycenę docelową w wysokości 480 zł na akcję. Spektakularny sukces Frostpunka przeniósł spółkę do czołówki światowych producentów gier indie i naszym zdaniem, każda kolejna gra będzie posiadała większy potencjał niż poprzednia. Ostatecznie obniżamy rekomendacje dla 11 bit studios: długoterminową fundamentalną do +Trzymaj+ i krótkoterminową relatywną do +Neutralnie+. Spodziewamy się, że kurs akcji spółki może poruszać się w trendzie bocznym do momentu ukazania się informacji na temat nowej gry”

Według analityków obecna wycena akcji spółki uwzględnia już grę Frostpunk, nieco lepszą sprzedaż następnej gry Projekt 8 oraz przyspieszenie czasu wydawania gier z 2,5-3 lat do 1,5 roku.

Źródło: stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 24.07.2018
Następny artykułTron przejmuje BitTorrent
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here