Naga Markets

BOŚ dołączył do Science Based Targets initiative w ramach strategii ESGWarszawa, 03.12.2021 (ISBnews) – Bank Ochrony Środowiska (BOŚ), w ramach realizacji strategii ESG, jako pierwszy polski bank dołączył do inicjatywy Science Based Targets, która definiuje i promuje najlepsze praktyki w zakresie wyznaczania celów w oparciu o wiedzę naukową, podał bank. Tym samym BOŚ dołączył do grona ponad 70 instytucji finansowych na świecie, które publicznie zadeklarowały wyznaczenie celu w ramach SBTi.

“Dołączenie do inicjatywy jest kolejnym krokiem w realizacji ambitnej strategii BOŚ, zakładającej osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2030 r. Wsparcie ekspertów i know-how organizacji pomoże BOŚ w sposób zgodny z międzynarodowymi standardami ocenić wpływ swojej działalności na środowisko. Audyt obejmie także emisje związane z portfelem banku. Dzięki temu bank będzie mógł skutecznie realizować swój plan redukcji emisji oraz raportować jego postępy” – czytamy w komunikacie.SBTi jest międzynarodowym partnerstwem pomiędzy Carbon Disclosure Project (CDP), programem ONZ “Global Compact” (UNGC), Światowym Instytutem Zasobów (WRI) i Światowym Funduszem na rzecz Przyrody (WWF), którego celem jest promocja działań zmierzających do ochrony klimatu, w tym do obniżenia śladu węglowego.

Cele wyznaczone na podstawie wiedzy naukowej to cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, które są zgodne z poziomem dekarbonizacji wymaganym do realizacji Porozumienia Paryskiego ograniczenia globalnego ocieplenia znacznie poniżej 2°C w porównaniu do epoki przedprzemysłowej oraz kontynuowania wysiłków na rzecz ograniczenia ocieplenia do 1,5°C, zaznaczono.

“SBTi promuje wyznaczanie celów środowiskowych popartych wiedzą naukową. Organizacja posiada wysokie standardy oraz szczegółowe wymogi dotyczące wyznaczania i weryfikacji celów redukcji emisji. Te aspekty były szczególnie istotne dla BOŚ przy decyzji o przystąpieniu do partnerstwa” – czytamy dalej.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ. Aktywa razem banku wyniosły 20,5 mld zł na koniec 2020 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here