Naga MarketsBOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi szczyt UE i posiedzenie rady EBCW centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się posiedzenie rady Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz szczyt UE zaplanowany na 10-11 grudnia, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). “Najistotniejszymi wątkami, które będą na szczycie poruszone (nawet jeżeli nie znajdują się w oficjalnej agendzie szczytu) będzie kwestia umowy handlowej UE – Wielka Brytania oraz negocjacji nt. budżetu UE na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy i powiązania ich z kwestią praworządności” – uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

Zdaniem banku(BOŚ), uda się osiągnąć kompromis, ale nie można wykluczyć, że negocjacje przeciągną się do początku przyszłego roku

Z kalendarza danych najistotniejsze będą zapewne dotyczyć ostatecznego szacunku listopadowych nastrojów konsumentów w USA oraz indeksu ZEW koniunktury w Niemczech, podano także.

“Ważniejszym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie posiedzenie rady EBC, na którym powszechnie oczekuje się złagodzenia polityki pieniężnej. Oczekujemy utrzymania stabilnych stóp procentowych, ale wydłużenia bieżących zasad dla programu TLTRO dostarczania płynności, a przede wszystkim zwiększenia skali (o 250 mld euro) oraz wydłużenia (do końca 2021 r.) programu skupu aktywów PEPP” – czytamy w raporcie.

“Rynki finansowe cały czas oczekują także wyraźnego pozytywnego wpływu na perspektywy gospodarcze wdrażania szczepień. Choć w długim okresie widzimy potencjał dla kontynuacji wzrostu cen aktywów o wyższym profilu ryzyka, w tym np. do dalszej aprecjacji złotego, cały czas uważamy, że ryzyko okresowego wzrostu niepewności i zmienności jest wysokie w warunkach bieżącego znaczącego optymizmu rynkowego. W niewielkim stopniu rynki wyceniają także w naszej ocenie ewentualne negatywne informacje z Europy. Choć nie oczekujemy w bazowym scenariuszu materializacji tych negatywnych scenariuszy, to negatywna reakcja rynkowa w takiej sytuacji byłaby silniejsza niż potencjał dla dalszej poprawy sentymentu” – podsumowano w materiale.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here