Naga MarketsBOŚ Bank: W tym tygodniu w centrum uwagi rozwój sytuacji epidemicznejW centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się informacje dotyczące rozwoju epidemii i wdrażania programu szczepień, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). W tym tygodniu planowana jest publikacja danych o listopadowej sytuacji w niemieckim przemyśle oraz publikacja stenogramów z grudniowego posiedzenia FOMC. “W nadchodzącym tygodniu to właśnie dane dot. rozwoju sytuacji epidemicznej oraz programu szczepień będą kluczowe dla sytuacji rynkowej weryfikujące skalę restrykcji gospodarczych oraz negatywnych skutków gospodarczych w samym I kw. jak również oczekiwania dot. tempa ‘powrotu do normalności’ w trakcie 2021 r. i tym samym prognozy gospodarcze na 2021 r.” – wskazują ekonomiści BOŚ Banku.

W nadchodzącym tygodniu to właśnie dane dot. rozwoju sytuacji epidemicznej oraz programu szczepień będą kluczowe dla sytuacji rynkowej

Ich zdaniem, w cieniu tych informacji pozostaną publikacje danych makroekonomicznych dotyczących minionego 2020 r. w tym grudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, wskaźników ISM koniunktury w USA oraz grudniowych wskaźników PMI sektora usługowego ze strefy euro oraz Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiści podkreślają wagę wyniki wyborów uzupełniających do Senatu w stanie Georgia zaplanowanych na 5 stycznia i obejmujących 2 miejsca do Senatu.

“Gdyby obaj kandydaci Demokratów pokonali republikańskich kontrkandydatów, poskutkowałoby to przesunięciem przewagi w wyższej izbie Kongresu USA na korzyść tej partii (w takim scenariuszu równa liczba senatorów Republikanów i Demokratów oraz decydujący głos wiceprezydent USA w sytuacji remisu głosowania, czyli de facto od 20 stycznia przewaga Demokratów). W takiej sytuacji po ostatecznym objęciu władzy przez Joe Bidena 20 stycznia Demokraci uzyskaliby pełnię władzy (urząd prezydenta oraz obie izby Kongresu)” – czytamy w tygodniku banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here