Naga MarketsW centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się publikacje danych z przemysłu niemieckiego dotyczące zamówień i produkcji, a także publikacje zapisów z wrześniowych posiedzeń Fed i EBC, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). Zdaniem ekonomistów, środowe posiedzenie RPP nie powinno zaskoczyć.

W centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się publikacje danych z przemysłu niemieckiego dotyczące zamówień i produkcji

“W Polsce zaplanowane jest posiedzenie RPP. Biorąc pod uwagę historycznie niskie stopy procentowe oraz generalnie niezłe dane napływające z krajowej gospodarki trudno oczekiwać jakichkolwiek zmian w krajowej polityce pieniężnej. Stopy procentowe NBP pozostaną bez zmian (ze stopą referencyjną NBP na poziomie 0,1%), kontynuowany będzie skup obligacji skarbowych przez NBP” – czytamy w tygodniku banku.

Ekonomiści wskazują, że istotne będą wszelkie informacje dotyczące prac nad szczepionką, choć w większym stopniu determinujące oczekiwania co do tempa odbicia gospodarek w trakcie 2021 r., niż mające wpływ na bieżącą aktywność.

Te artykuły również Cię zainteresują

“W tle istotne będą negocjacje dot. umowy handlowej UE – Wielka Brytania. Przyjęcie w ubiegłym tygodniu przez Izbę Gmin projektu ustawy o rynku wewnętrznym daje możliwość unieważnienia uzgodnień dot. Irlandii Północnej w obowiązującej już umowie o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, oznacza zaostrzenie negocjacji UE – Wielka Brytania. Póki co, nie wpływa na naszą prognozę, ale oznacza wzrost ryzyka braku umowy handlowej UE – Wielka Brytania i może oznaczać wzrost zmienności notowań aktywów europejskich wraz ze zbliżaniem się do końca roku” – czytamy dalej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here