Naga MarketsW centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się publikacja serii wrześniowych danych z chińskiej gospodarki, a także dane z USA o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej oraz wskaźnik nastrojów gospodarczych, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ). W Polsce opublikowane zostaną szczegółowe dane nt. wrześniowej inflacji.

“W bieżącym tygodniu na rynku globalnym bardzo istotne będą publikacje kolejnych danych makroekonomicznych, głównie miesięcznych danych ze sfery realnej gospodarki Chin oraz USA. W przypadku Europy kluczowe będą natomiast wszelkie informacje dot. negocjacji dot. Funduszu Odbudowy i wieloletniego budżetu UE oraz Brexitu. Obok kwestii luzowania polityki fiskalnej i wyborów prezydenckich w USA będą one podwyższać zmienność notowań aktywów finansowych” – czytamy w tygodniku banku.

Ekonomiści wskazują, że szczyt UE nie przyniesie ostatecznych rozstrzygnięć w tym tygodniu, niemniej może on dostarczyć ważne dla rynków informacje w kontekście prawdopodobieństwa scenariuszy i ich terminów.

“W naszej ocenie, o ile w kolejnych tygodniach nie dojdzie do gwałtownego pogorszenia sytuacji epidemicznej, która skutkowałaby szerszym ograniczaniem aktywności gospodarczej na świecie, to właśnie powyższe wątki tj. pakiet fiskalny w USA, wybory prezydenckie w USA, Brexit, negocjacje dot. Funduszu Odbudowy i budżetu UE będą stymulowały podwyższoną zmienność notowań na globalnym rynku finansowym” – czytamy dalej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Ekonomiści szacują, że ostateczny odczyt wskaźnika inflacji CPI za wrzesień zostanie utrzymany na poziomie wstępnego szacunku flash, tj. 3,2% r/r.

“We wrześniu wskaźnik inflacji zaskoczył odczytem wyższym od oczekiwań. Według naszych szacunków, do wrześniowej niespodzianki inflacyjnej przyczyniły się przede wszystkim ceny dóbr i usług z obszaru inflacji bazowej. I właśnie najbardziej interesujące będą informacje dot. przyczyn wzrostu wskaźnika inflacji bazowej. Według naszych szacunków, indeks inflacji bazowej (po wyłączeniu cen żywności i energii) wzrósł we wrześniu do 4,2% r/r (z ryzykiem odczytu 4,3%) wobec 4% r/r w sierpniu. Publikacja wskaźników inflacji bazowej planowana jest na 16.10” – podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here