Naga Markets

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) planuje udzielać finansowania także na budowę mniejszych farm fotowoltaicznych, poinformował ISBnews.TV główny ekolog banku Sławomir Mazurek.

BOŚ Bank planuje finansowanie kolejnych projektów

“Będziemy finansować także mniejsze farmy fotowoltaiczne. Widzimy, że fotowoltaika dzięki systemowi wsparcia, dzięki aukcjom nie jest obarczona dużym ryzykiem i dzięki temu możemy jeszcze lepiej dostosować ofertę dla klientów. Jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi instytucjami finansującymi” – powiedział Mazurek w rozmowie z ISBnews.TV.“Chcemy, aby nasze produkty służyły osiąganiu neutralności klimatycznej, aby pomagały polskim przedsiębiorcom i obywatelom w tym, by osiągać coraz lepsze efekty w zakresie zmniejszania wpływu na klimat i adaptacji do zmian klimatu” – wskazał także.

Dodał, że bank jest w trakcie aktualizacji strategii, w której chce, by “co druga złotówka” była wydawana na cele ekologiczne.

Saldo kredytów proekologicznych w BOŚ wynosiło 4 593,1 mln zł na 30 czerwca br. Udział w portfelu kredytowym kredytów udzielonych na działania służące ochronie środowiska oraz wspierające zrównoważony rozwój stanowi 35,22% salda kredytów ogółem w banku (na koniec I poł. 2019 r. wynosił 34,89%). Łączna kwota zaangażowania Grupy BOŚ w finansowanie farm wiatrowych wyniosła 1 485,5 mln zł na koniec I poł. 2020 roku wobec 1 557,1 mln zł na koniec 2019 roku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.

Katarzyna WalterskaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here