Naga Markets

Boryszew wybrał cel do przejęcia w obszarze innowacji energetycznych - wywiadWarszawa, 05.09.2022 (ISBnews) – Boryszew dokonał wyboru podmiotu do przejęcia z branży innowacji energetycznych i jest na etapie negocjacji dotyczących tej transakcji, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk. Negocjacje powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

“Negocjujemy z jednym, wybranym podmiotem, jesteśmy już blisko konkluzji” – powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.Zapowiedziane w nowej strategii przejęcie w obszarze innowacji energetycznych ma zapoczątkować funkcjonowanie nowego segmentu w grupie kapitałowej, który docelowo powinien stać się co najmniej trzecim najważniejszym segmentem biznesowym pod względem przychodów, wyprzedzając chemię, której przychody w 2021 roku sięgnęły 287,5 mln zł.

“Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy segment już w tym roku zacznie kontrybuować do wyniku EBITDA Grupy, a do 2026 roku, czyli do końca obowiązywania strategii, liczymy na wynik EBITDA rzędu co najmniej 100 mln zł i przychody ponad 600 mln zł” – dodał prezes.

Wcześniej Boryszew informował, że rozmowy prowadzone są z partnerami krajowymi, na wczesnym etapie skomercjalizowania, ale takimi, którzy już produkują i generują przychody. Jednym z potencjalnych celów miał być podmiot działający w branży Internetu Rzeczy (IoT).

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2021 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here