Naga Markets

Boryszew rozważa budowę farmy PV i wiatrowej o mocy ponad 100 MW - wywiadWarszawa, 05.09.2022 (ISBnews) – Boryszew analizuje inwestycję w budowę farmy fotowoltaicznej i wiatrowej o mocy ponad 100 MW w centralnej Polsce, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk.

“Analizujemy projekt budowy farmy fotowoltaicznej i wiatrowej o łącznej mocy ponad 100 MW w centralnej Polsce” – powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.Jak podkreślił, projekt spełnia warunki obecnie obowiązującej ustawy odległościowej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2021 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrezes Boryszewa spodziewa się stabilnych wyników w III kwartale – wywiad
Następny artykułBoryszew myśli o dwóch kolejnych zakładach utylizacji odpadów – wywiad
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here