Naga MarketsboryszewWalne zgromadzenie Impexmetalu – spółki zależnej Boryszewa – zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 913 mln zł z kapitału zapasowego Impexmetal, podał Boryszew.

Boryszew planuje wypłacać dywidendę z kapitału zapasowego

“Zarząd Boryszew informuje, że w dniu 29 października 2020 roku zwyczajne walne zgromadzenie Impexmetal S.A., w której emitent jest podmiotem dominującym, podjęło uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy z kapitału zapasowego Impexmetal, który zgodnie z art. 348 § 1 KSH może być przeznaczony do podziału. Wartość dywidendy należnej emitentowi, jako jedynemu uprawnionemu podmiotowi wynosi 913 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Dniem dywidendy jest 29 października 2020 roku.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here