Naga MarketsboryszewWykorzystanie mocy produkcyjnych Boryszewa w segmencie motoryzacja osiągnęło 80%. Grupa względnie optymistycznie patrzy na nadchodzące miesiące i 2021 r., poinformował ISBnews prezes Piotr Lisiecki.

Boryszew: Wykorzystanie mocy produkcyjnych w segmencie motoryzacja osiągnęło 80%

“Wrzesień, jeśli chodzi o zamówienia w naszych dwudziestu fabrykach segmentu motoryzacja, wygląda bardzo dobrze. Wykorzystanie mocy produkcyjnych szacuję na około 80%” – powiedział Lisiecki w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Dodał, że grupa śledzi wskaźniki sprzedaży oraz rejestracji samochodów i jest przygotowana do zwiększenia produkcji w razie wzrostu zamówień. W dalszej perspektywie dostrzega potencjał w dostawie komponentów do samochodów elektrycznych.

“Pozytywna perspektywa na przyszłość i jasność sytuacji gospodarczej będą wpływać na decyzje zakupowe nowych samochodów w 2021 r., zarówno w przypadku firm, jak i klientów indywidualnych” – wskazał także prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa Boryszew podjęła prace nad przygotowaniem do produkcji przewodów do układów klimatyzacyjnych opartych na dwutlenku węgla, które mają być wkrótce montowane w samochodach.

Boryszew jest jedną z nielicznych firm na świecie, które mają technologię seryjną do produkcji tych przewodów ” – dodał Lisiecki.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here