Naga MarketsNaruszenie kowenantu w zakresie wskaźnika dług netto do EBITDA na koniec I kwartału 2020 nie powinno wpłynąć na relacje Grupy Boryszew z bankami, ocenił członek zarządu i dyrektor finansowy Krzysztof Kołodziejczyk.

Grupa Boryszew spokojna o swoją przyszłość

Naruszenie kowenantu na szczęście nie przeraziło bankowców i zakładamy, że wspólnie uda się tak zarządzić tą kwestią, że nie będzie to element, który wpłynie na nasze relacje z bankami – powiedział Kołodziejczyk w trakcie konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zaznaczył, spółka nie spodziewa się ze strony banków konsekwencji za naruszenie kowenantu.

Prezes Piotr Lisiecki przyznał, że wskaźnik długu netto do EBITDA, który na koniec I kwartału wyniósł 3,8x, pogorszy się jeszcze w II kwartale roku, ale podkreślił, że w przypadku finalizacji transakcji sprzedaży Impexmetalu na rzecz firmy Gränges, dług netto całej grupy wyraźnie spadnie, znacząco poniżej bezpiecznych poziomów i kowenantów.

Zastrzegł, że spółka bierze również pod uwagę wariant, w którym jednak nie dochodzi do transakcji, choć na razie nic na to nie wskazuje.

Wówczas ten rok byłby dla nas wyzwaniem i kowenant w zakresie wskaźnika długu netto do EBITDA zostałby przekroczony, ale tylko w tym roku – ocenił.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here