Naga MarketsBoryszew: MUCS szacuje zaległy VAT z odsetkami ZM Silesia na łącznie 52,5 mln złWarszawa, 08.10.2021 (ISBnews) – Małopolski Urząd Celno-Skarbowy (MUCS) w Krakowie szacuje, że zaległe zobowiązanie podatkowe ZM Silesia – spółki zależnej Boryszewa – w podatku VAT za I półrocze 2015 r. wynoszą 34,9 mln zł powiększone o odsetki od zaległości podatkowych w kwocie około 17,6 mln zł, podał Boryszew. ZM Silesia planuje wnieść zastrzeżenia do ustaleń Urzędu.

„Zgodnie ze stanowiskiem Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zawartym w protokole, w ocenie organu ZM Silesia nie dochowała należytej staranności przy weryfikacji rzetelności podatkowej niektórych ze swoich dostawców, którzy jak się okazało nie odprowadzili do budżetu należnego podatku VAT. W konsekwencji, w ocenie organu, ZM Silesia nie miała prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, wykazany na fakturach wystawionych przez nieuczciwych kontrahentów” – czytamy w komunikacie.„Zgodnie z informacją przekazaną w protokole szacowane zaległe zobowiązanie podatkowe ZM Silesia S.A. w podatku VAT za I półrocze 2015 rok wynoszą 34,9 mln zł powiększone o odsetki od zaległości podatkowych w kwocie około 17,6 mln zł. ZM Silesia S.A., planuje wnieść zastrzeżenia do zawartych w Protokole ustaleń” – czytamy dalej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tms | wirtualna polska kurs akcji | złotówka | celon akcje | s&p500 notowania | cena akcji pko | notowania biomed |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here