Naga Markets

Boryszew ma warunkową umowę na sprzedaż spółki zależnej Nylonbor za 19,9 mln złBoryszew zawarł z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych (ITWL) przedwstępną warunkową umowę sprzedaży 100% udziałów spółki Nylonbor za łączną cenę 19,9 mln zł, podała spółka. Przewidywany termin finalizacji transakcji to III kw. 2022 r.

“Zawarcie umowy sprzedaży udziałów zostanie poprzedzone podwyższeniem przez emitenta kapitału zakładowego Nylonbor i pokryciu go aportem w postaci oddziału emitenta działającego pod firmą Boryszew S.A. oddział Nylonbor w Sochaczewie. Zawarcie umowy sprzedaży udziałów wymagać będzie również wystąpienia szeregu, typowych dla tego rodzaju umów, okoliczności o charakterze organizacyjnym oraz korporacyjnym np. w zakresie uzyskania zgód odpowiednich organów nadzorczych ITWL czy złożenie odpowiednich oświadczeń” – czytamy w komunikacie.Cena za udziały po podwyższeniu, tj. za całość aktywów aktualnie przypisanych do spółki zależnej Nylonbor oraz oddziału Nylonbor została ustalona na kwotę 19,9 mln zł. Na dzień 31 grudnia 2021 roku łączna wartość aktywów, które docelowo zostaną sprzedane, tj. udziałów w Nylonbor oraz wartość majątku trwałego i obrotowego oddziału Nylonbor, które zostaną wniesione aportem do Nylonbor, w księgach rachunkowych Boryszewa, wartość ewidencyjna majątku będącego przedmiotem transakcji, wynosi ok. 18,4 mln zł, podano również.

Oddział Nylonbor jest producentem nowoczesnych poliamidów konstrukcyjnych, wykorzystywanych do produkcji elementów maszyn i urządzeń oraz środków pozoracji pola walki dla zastosowań wojskowych. Oddział Nylonbor w 2021 roku wypracował 12,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (w 2020 roku: 10,2 mln zł), EBITDA wyniosła 1,1 mln zł (w 2020 roku: 0,65 mln zł), wynika z materiału.

Przewidywany termin finalizacji transakcji to III kwartał 2022 roku.

“Emitent wskazuje, iż przedmiotowa transakcja nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki finansowe oraz sytuację płynnościową grupy kapitałowej Boryszew. Natomiast emitent uznaje okoliczność sprzedaży przedmiotowych aktywów za istotną mając na uwadze pozostający w toku proces przeglądu opcji strategicznych aktywów” – czytamy dalej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2021 r.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNotowania EUR/USD zeszły dzisiaj do wsparcia przy 1,0641
Następny artykułCI Games chce publikować co 12-18 miesięcy jeden duży, znaczący tytuł
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here