Naga Markets



Ostatnie 12 miesięcy było udane w wykonaniu notowań Boryszewa. Ceny akcji spółki w ostatnim czasie zawędrowały w okolice historycznych szczytów. Jednakże momentum strony popytowej wyraźnie osłabło, a entuzjazm wywołany wynikami za IV kwartał był chwilowy. Można się więc zastanawiać, czy stagnacja jest tylko zadyszką byków, czy też konsolidacja potrwa dłużej.


Patrząc średnioterminowo wciąż zachowany jest trend wzrostowy. Jednakże konsolidacja się przedłuża. W środę popyt starał się wybić maksima z końcówki 2011 roku wypadające przy 12,50 PLN. Podaż jednak nie pozwoliła na dalsze wzrosty i cała świeca zakończyła się pin barem. Natomiast czwartkowa świeca przyjęła odwrotny kształt, wskazując, że kupujący nie zamierzają odpuszczać. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w IV kwartale. Wtedy wybicie z konsolidacji przyniosło wzrost kursu akcji o ponad 3 PLN. Być może tym razem będzie podobnie.

Potencjalnym sygnałem kupna powinno być wybicie ostatnich szczytów, co powinno zostać potwierdzane przez ruch na północ wszystkich trzech wykładniczych średnich kroczących. Natomiast cofnięcie poniżej 10,50 PLN powinno zachęcać do rozważenia krótkiej sprzedaży.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków rodzimych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Boryszew głównie zajmuje się dostarczaniem komponentów do produkcji aut oraz przetwórstwem metali nieżelaznych. Spółka w 2016 PLN pochwaliła się znaczną poprawą zyskowności – zysk netto przypisany akcjonariuszom wzrósł z 40,4 do 135,55 PLN. Miał być to efekt skutecznie przeprowadzonej restrukturyzacji. Z drugiej strony niepokoić może spadek przychodów. W porównaniu do 2015 roku odnotowano w tej kategorii pogorszenie wyniku z 5,677 mld do 5.582 mld PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here