Naga MarketsBoryszew chce rozwinąć biznes utylizacji odpadów poprzemysłowychWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – Grupa Boryszew interesuje się rozwojem biznesu w obszarze utylizacji odpadów poprzemysłowych; decyzja w tej sprawie powinna zapaść do końca roku, poinformował ISBnews prezes Wojciech Kowalczyk.

„Chcemy iść w kierunku mniejszej energochłonności. Jesteśmy na etapie wstępnych analiz inwestycji w utylizację odpadów poprzemysłowych” – powiedział Kowalczyk w rozmowie z ISBnews.Zaznaczył, że taka inwestycja niekoniecznie musiałaby się wiązać z akwizycjami. Grupa Boryszew dysponuje już zakładem tego typu w Koninie, a także gruntami niezbędnymi do jego rozwoju.

„Obecnie jest to bardzo dochodowy biznes, a patrząc na to, w jakim kierunku idą regulacje Unii Europejskiej, należy się spodziewać, że zapotrzebowanie na tego rodzaju zakłady będzie tylko rosło” – dodał.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here