Naga MarketsboryszewBoryszew chce nadal redukować zadłużenie i zakłada, że jego wskaźnik długu netto do EBITDA spadnie do nie więcej niż 3x na koniec 2020 r., poinformował prezes Piotr Lisiecki. Docelowo wskaźnik ma nie przekraczać 2,5x.

Boryszew chce nadal redukować zadłużenie

“Zadłużenie grupy na koniec września to 1 550 mln netto. To daje wynik 4,3x w stosunku do EBITDA. Po transakcji sprzedaży Impexmetalu Aluminium Konin ten wskaźnik na koniec roku znacząco spadnie. Oceniałbym, że będzie on na poziomie 3x lub nawet mniej” – powiedział Lisiecki podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Boryszew planuje przeznaczyć środki z transakcji sprzedaży zakładu w Koninie na spłatę zadłużenia.

“Mam nadzieję, że będziemy mogli znacząco obniżyć ten wskaźnik także w roku następnym. Oczekiwałbym, że ten wskaźnik powinien być docelowo na poziomie 2-2,5x” – dodał prezes.

Wskaźnik długo netto do EBITDA Boryszewa wyniósł 4,3x na koniec III kw. z wyłączeniem zdarzeń jednorodzinnych. Na koniec II kw. wskaźnik ten wynosił 4,6x wobec 3,8x kwartał wcześniej.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here