Naga Markets
Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej.

boryszew
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas piątkowej sesji raport z wynikami za 2018 rok. Wynika z niego, że w tym czasie firma wypracowała około 144,52 mln zł skonsolidowanego zysku netto w wobec 201,6 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 229,6 mln zł wobec 335,45 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 378,5 mln zł wobec 469,2 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 6 099,56 mln zł w 2018 r. wobec 6 290,34 mln zł rok wcześniej. Mamy więc nieznaczne pogorszenie wyników względem 2017 roku. Na wykresie w skali tygodniowej mamy ciekawą sytuację. Spółka ma za sobą ogromną przecenę, a obecnie cena oscyluje bardzo blisko kluczowego wsparcia okolic 4 zł. Wydaje się, że przy tak dokładnie respektowanym dotąd wsparciu można oczekiwać choćby zainicjowania korekty.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych.

azoty
źródło xStation 5

Także wynikami za zeszły rok oraz za pierwszy kwartał pochwaliła się w piątek Grupa Azoty. Z raportów wynika, że w pierwszym kwartale spółka miała 323 mln zł zysku netto oraz 3365 mln zł przychodów. W całym 2018 roku zysk netto wyniósł 9,76 mln zł. Skonsolidowane przychody sięgnęły 9 998,97 mln zł. Są to wyniki szacunkowe, a ostateczne poznamy 23 maja. Wydaje się, że wynik za pierwszy kwartał zadowala akcjonariuszy, jest on bowiem wysoki na tle poprzednich lat oraz spory powyżej prognoz analityków. Rynek zareagował znaczącą zwyżką. Na wykresie mamy ciekawy układ techniczny. Do wypełnienia zasięgu poprzedniej korekty, oraz do linii trendu czy też wcześniejszych dołków – pozostaje jeszcze trochę miejsca tzn. co najmniej do okolic 50 zł. Spadki rozpoczęte pod koniec lutego nie mają dużej dynamiki i nie są wsparte obrotami. Wydaje się, że jest to tylko korekta, a po jej zakończeniu, kurs powinien rosnąć przynajmniej do wyznaczonej linii trendu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚwiat zapomniał o Iranie – raport z rynku ropy
Następny artykułJaguar będzie płacił klientom kryptowalutą
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here