Naga MarketsWiceprezes zarządu Boruta-Zachem, Marcin Pawlikowski
Wiceprezes zarządu Boruta-Zachem, Marcin Pawlikowski

Spółka Boruta-Zachem S.A. która, w przeciągu ostatniego miesiąca zyskała na rynku NewConnect ponad 100%, podała wyniki finansowe za II kwartał oraz pierwsze półrocze 2020 roku. Podmiot może pochwalić się nie tylko wzrostem zysku netto w porównaniu do analogicznego okresu, ale przede wszystkim wzrostem przychodów. O rosnącej popularności produktów oznaczonych emblematem „BIO” oraz rozwojem tego segmentu produktów w Polsce i na świecie w rozmowie z Comparic24.tv opowiadał wiceprezes zarządu, Marcin Pawlikowski.

  • Bortua-Zachem pod koniec lipca rozpoczęła publiczną ofertę akcji, w celu pozyskania niespełna 11 mln zł od inwestorów
  • 17 sierpnia podmiot zaprezentował wyniki finansowe, raportując 0,91 mln zł zysku netto w drugim kwartale 2020 roku
  • W I poł. 2020 r. spółka miała 1,43 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 0,26 mln zł straty rok wcześniej

Te artykuły również Cię zainteresują
Boruta-Zachem zyskuje na popularności inwestorów

Jak twierdzi Marcin Pawlikowski, wiceprezes spółki, za wzrost zysku w drugim kwartale oraz jednocześnie zainteresowania ze strony inwestorów, wpływ miał rozwój biznesu w zakresie produkcji naturalnych kosmetyków oraz naturalnych środków czystości. Przedstawiciel rady nadzorczej Boruta-Zachem nie chce skupiać się jednak na samym zysku, a znacznym wzroście przychodów, który w połowie roku jest niemal tak wysoki jak cały przychód z 2019 roku (31 mln zł).

Nasza działalność w zakresie ekologicznych produktów nabrała rozpędu, co przełożyło się na rekordowe wyniki. Zostały one wypracowane w trudnych warunkach rynkowych tj. w okresie pandemii i globalnego lockdownu. Pomimo, że nie sprzyjała nam m.in. sytuacja w eksporcie, który w okresie pandemii był szczególnie utrudniony, to znacząco poprawiliśmy wyniki na każdym poziomie – komentował wiceprezes Marcin Pawlikowski.

Boruta-Zachem to notowana na GPW spółka groszowa, której wycena od początku roku zwiększa się o 245%. Jeszcze w marcu kosztowała niespełna 0,2 zł, aby pod koniec lipca sięgnąć wyceny 1,2 zł. W trakcie środowej sesji notowania były przeceniane o 8,6%

Notowania akcji Boruta-Zachem. Źródło: Stooq.pl

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNasdaq i S&P 500  notują wzrosty. Netlifx w górę o 12%
Następny artykułNotowania dolara (USD/PLN) odbiły się w górę z rejonu 3,66 do obecnych okolic 3,73
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here