Naga MarketsBoruta-Zachem wraz z InventionBio rozpoczął współpracę ze spółką BZK i Wspólnicy, wywodzącą się z BZK Holding – holdingu spółek z branży m.in. przemysłu mleczarskiego, przetwórstwa rolnego, podał Boruta-Zachem. W jego skład wchodzą takie firmy jak Bakoma, Polskie Młyny czy Bioagra. Wspólne działania mają dotyczyć zbadania potencjału stosunków handlowych w celu opracowania ulepszonych składników paszowych lub technologii do zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Pozytywny wynik prac może skutkować sprzedażą licencji technologii InventionBio dla BZK lub spółek powiązanych.

Szyld BZK Holding łączy pod sobą spółki z branży rolniczo-spożywczej – Bakomę, Komagrę, Polskie Młyny, Bioagrę i Bioagrę Oil. W ramach realizacji własnych celów biznesowych spółka chce wzmacniać potencjał polskiego rolnictwa, współpracując z producentami zbóż, rzepaku, kukurydzy, organizując kontraktacje i działania skupowe, podano.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że spływa do nas coraz więcej zapytań ze strony potencjalnych kontrahentów o technologię InventionBio. Pokazuje to jej unikalność w zakresie know-how, a także uniwersalność zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Widzimy duży potencjał w wykorzystaniu naszych autorskich rozwiązań w spółkach należących do BZK Holding” – powiedział wiceprezes Boruta-Zachem Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

InventionBio jest właścicielem przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów GRAS. Spółka w procesie biorafinacji pozyskuje m.in. biosurfaktanty i lewan, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności i paszach dla zwierząt. Technologia spółki jest przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna, energooszczędna i bezodpadowa.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here