Naga MarketsBoruta Zachem pokazała wyniki za 2020 rok | Rozmowa z Marcinem PawlikowskimZapraszamy do obejrzenia rozmowy z wiceprezesem zarządu spółki Boruta Zachem – Marcinem Pawlikowskim. Spółka Boruta Zachem ostatnio przejęła spory pakiet akcji w spółce InventionBio – jak układa się współpraca między podmiotami? W rozmowie zapytamy również o to jak wypadł cały 2020 rok przez pryzmat wyników finansowych a także o dynamikę zmian w sektorze ekologicznych kosmetyków i środków czystości (onlybio.life). Spotkanie poprowadzi redaktor Comparic24.TV Marcin Podlacki.

  • Boruta Zachem pokazała bardzo dobre wyniki finansowe za 2020 rok.
  • Spółka realizuje transformację działalności, która rozpoczęła się w 2013 roku.
  • Akcje spółki tracą w połowie wtorkowej sesji blisko 9%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Boruta Zachem pokazała wyniki za IV kwartał 2020

Boruta-Zachem osiągnęła prawie 14,0 mln zł przychodów w 4 kwartale 2020 roku. To wynik o ponad 80 procent lepszy niż rok wcześniej. Spoglądając na przychody grupy w całym 2020 roku wyniosły one 51,4 mln zł, a zysk netto 2,3 mln zł, to blisko czterokrotny wzrost w ujęciu rokrocznym. Obserwowane wzrosty są w głównej mierze spowodowane efektem intensywnych działań marketingowych i inwestycyjnych w ekologicznej gałęzi biznesu – sprzedaży naturalnych kosmetyków oraz środków czystości Onlybio.life.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Wiceprezes spółki Marcin Pawlikowski tak komentował wyniki:

Ostatni kwartał 2020 r. minął nam pod znakiem wytężonych prac. Odnotowaliśmy duże wzrosty wolumenu sprzedaży produktów OnlyBio oraz OnlyEco. W związku ze zwiększonym popytem musieliśmy przeprowadzić szereg działań optymalizujących proces operacyjno-logistyczny, zarówno w celu rozwoju sprzedaży detalicznej, jak i kanału e-commerce.

Jestem pewien, że nasze działania istotnie zaprocentują i przełożą się na tegoroczne wyniki całej Grupy. Co ważne inwestycje w moce produkcyjne czy zasoby ludzkie uwzględniają już tegoroczny wzrost, więc w tym roku chcemy tez istotnie zwiększyć rentowność. – dodaje Marcin Pawlikowski. Dodaje również, że ostatni kwartał 2020 r. potwierdził występującą tendencje, w której to skonsolidowane przychody ze sprzedaży kosmetyków i środków czystości po włączeniach były większe od przychodów z tytułu sprzedaży barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych – narastająco za okres IV kwartałów o przeszło 40 proc.- dodał.

Notowania spółki zyskały w ciągu roku blisko 1000%!

Rok 2020 był bardzo udany w wykonaniu walorów Boruty Zachem. Zestawiając poziom minimum (0,13 zł) i maksimum (2,09) obserwujemy wzrost dochodzący do 2000%. W ostatnim czasie walory złapały drugi oddech, po dynamicznej korekcie spadkowej, rozpoczętej na początku października i kilkudziesięcioprocentowych spadkach, walory wybiły górą z konsolidacji i testują obecnie wsparcie w okolicach poziomu 1 zł za akcję.

Zobacz również: Obroty na parkiecie głównym GPW wzrosły w 2020 roku o 59% w porównaniu z rokiem 2019!

Notowania Boruty Zachem z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W połowie wtorkowej sesji, akcje spółki tracą 8,44%, a kurs akcji testuje okrągłą barierę 1 zł. Obroty na walorach notowanej na parkiecie NewConnect spółki sięgają 7 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here