Naga MarketsBoruta Zachem oraz Blirt zyskują w czwartek ponad 40%!Czwartkowa sesja przynosi bardzo dynamiczne wzrosty na walorach spółek Boruta Zachem oraz Blirt – notowanych na małej giełdzie – NewConnect. Walory spółek drożeją nawet o 40%, a handel odbywa się w towarzystwie wysokich jak na te firmy obrotach. W ostatnich dniach obserwowaliśmy wyjście górą z konsolidacji, w przypadku Boruty z poziomu 0,9-1zł., natomiast Blirt rozpoczynał wzrosty, podczas gdy jednak akcja była wyceniana na około 8 zł.

  • Akcje Boruty Zachem drożeją w czwartek o ponad 40%, kurs osiągnął pułap 2,09 zł.
  • Blirt zyskuje jeszcze więcej, szczyt na poziomie 26 zł wiązał się z blisko 50% wzrostem.
  • W tle pozostają walory Innogene, które zyskują kilkanaście procent, a obroty na walorach są ponownie największe na całej NewConnect.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Boruta Zachem ze znaczącą umową. Kurs akcji na poziomie z 2014 roku

W ostatnich dniach, do inwestorów trafił komunikat, o tym, że pomyślnie pierwszą fazę badań przeszła autorska technologia biorafinacji, opracowana przez InventionBio, spółkę zależna od Boruty. W oparciu o surowce dostarczone przez amerykański koncern Perdue Agribusiness pracuje ona nad pozyskaniem naturalnych herbicydów, które mogą zastąpić rakotwórcze składniki preparatów na chwasty. Pozytywne zakończenie prac badawczych umożliwi polskiemu producentowi sprzedaż licencji lub stworzenie z Perdue Agribusiness joint venture.

W czwartek kurs Boruty wspiął się powyżej 2 zł., osiągając w szczycie 2,09 zł. To poziom o ponad 100% wyższy, niż w trakcie trwającej niecały miesiąc konsolidacji nieznacznie poniżej złotówki. Wskaźnik RSI jest obecnie mocno przegrzany, akcje wydają się mocno wykupione i w krótkim terminie możliwa jest korekta na walorach. Popyt na akcje jest jednak tak duży, że możliwe jest zejście do niższych poziomów w trakcie sesji a następnie powrót w okolice historycznego szczytu i próba ustanawiania kolejnych, rekordowych poziomów.

Notowania Boruty Zachem z ostatnich kilku miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Akcje Blirt na historycznym szczycie notowań

Akcje Blirt mocno drożeją, a wzrostom sprzyja otoczenie. Mowa tutaj oczywiście o kolejnych rekordowych odczytach nowych zarażeń COVID-19 w Polsce. Tylko w czwartek, odnotowano blisko 4200 nowych przypadków i blisko 80 przypadków śmiertelnych. Spółka jako dystrybutor testów na koronawirusa może zacierać ręce i patrzeć z optymizmem na przyszłe wyniki finansowe.

Walory Blirt po dynamicznych wzrostach z ostatnich miesięcy odnotowały nowy historyczny szczyt notowań kursu akcji. Do tej pory, akcje były wyceniane najdrożej podczas giełdowego debiutu, niemal 10 lat temu, wtedy kurs akcji oscylował w okolicach 7-8 zł., po drodze, w 2018 roku zaliczając dołek nieznacznie poniżej 0,5 zł. Walory Blirt w ciągu ostatniego miesiąca mniej więcej potroiły swoją wartość.

Notowania akcji Blirt z ostatnich kilku miesięcy. Źródło: stooq.pl

Podczas czwartkowej sesji, kilkanaście minut po godzinie 13, walory Boruta oraz Blirt drożeją o ponad 40%. Kurs tych pierwszych osiągnął poziom 2,09 zł, przy obrotach na poziomie 24 mln zł. Jeśli chodzi o Blirt, obroty są znacznie mniejsze, przekroczyły nieznacznie 3 mln zł. a kurs osiągnął poziom 26 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here