Naga MarketsBoruta-Zachem [BRU], Projprzem [PJP] – Gorące spółki dniaDziałająca w branży chemicznej spółka Boruta-Zachem poinformowała w miniony piątek, że wraz ze spółką stowarzyszoną InventionBio podpisały z amerykańską firmą Perdue Agribusiness umowę o zachowaniu poufności, w której strony wyraziły wolę podjęcia ewentualnej współpracy. Perdue Agribusiness wchodzi w skład dużego amerykańskiego koncernu Perdue Farmsz branży rolno-spożywczej, zatrudniającego ponad 20 tys. osób i osiągającego roczne przychody przekraczające 7 mld USD.

  • Boruta Zachem podpisuje ważną umową
  • Na wykresie próba powrotu do wcześniejszego trendu
  • Projprzem pozytywnie zaskakuje wynikami

“Umowa o poufności została zawarta w związku z możliwością współpracy pomiędzy stronami w zakresie know-how dotyczącej biorafinerii opartej na biotransformacji biomasy rolniczej z wykorzystaniem mikroorganizmów GRAS, skupiającej się na produkcji zielonych środków chemicznych oraz produkcji wielofunkcyjnego komponentu paszowego. Opracowane technologie są przedmiotem licznych zgłoszeń patentowych” – podano w komunikacie.

Boruta z ważną umową. Kurs wraca do wzrostów?

Zgodnie z umową, strony będą wymieniać się informacjami mającymi charakter informacji poufnych, stanowiącymi tajemnicę przedsiębiorstwa, w celu możliwości nawiązania współpracy w przyszłości w wyżej wymienionych zakresach. Do spółki dotarły surowce od Perdue Agribusiness, które będą badane i analizowane pod kontem możliwości zastosowania w produkcji. Na wykresie cena ponownie zaczyna wzrastać po tym jak kurs runął na wsparcie w rejonie 0,63 zł.

boruta

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Projprzem z mocnym wybiciem

Mocną sesję w piątek odnotowała spółka Projprzem, działająca w branży konstrukcji stalowych. Grupa odnotowała 7,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto w pierwszym półroczu, wobec 0,86 mln zł zysku rok wcześniej. Rekordowe okazały się przychody, które sięgnęły 173,46 mln zł wobec 102,26 mln zł rok wcześniej. Szczególnie mocne wyniki spółka odnotowuje w segmencie budownictwa przemysłowego, gdzie odnotowano 73,9 mln zł, czyli wzrost o 323% w porównaniu z rokiem poprzednim.

projprzem

Zysk operacyjny wyniósł 11,33 mln zł wobec 1,59 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 13,6 mln zł. Sprzedaż pozostałych produktów przemysłowych grupy wzrosła – konstrukcji stalowych o 3,3 mln zł, a parkingów automatycznych o 5,3 mln zł. Warto też dodać, że w tym okresie spółka dokonała akwizycji firm PROMStahl oraz PROMLift, a także zakończono modernizację zakładu w Koronowie. Na wykresie najbliższym celem mogą być szczyty z końca 2018 roku w rejonie 24 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here