Naga Markets

Boruta-Zachem [BRU], Mabion [MAB] – Gorące spółki dniaChemiczna spółka Boruta Zachem, poinformowała wczoraj, że jej spółka zależna InventionBio, otrzymała rekomendację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie w wysokości 16,5 mln zł. Projekt zakłada opracowanie innowacyjnej nanoemulsji do transportu substancji aktywnych kosmetyków. Wysokość dofinansowania sięga ponad połowy wartości całego projektu, który dotyczy wdrożenia i budowy linii technologicznej w skali przemysłowej do produkcji nanoemulsji.

  • Boruta Zachem z kolejnym innowacyjnym projektem
  • Trwają badania nad rewolucyjną nanoemulsją
  • Mabion z listem intencyjnym z firmą IcanoMAB

Nanomateriały to cząsteczki, w których wnętrzu zamknięte są substancje aktywne, przenoszone przez barierę skórna i będące w stanie głęboko przenikać w skórę. Już teraz firmy kosmetyczne wykazują bardzo wysokie zainteresowanie tą technologią. Nanoemulsja InventionBio ma być innowacyjne na tle dotychczasowych projektów.Boruta z powrotem przy 1 zł

Warto dodać, że jest to kolejny bardzo innowacyjny projekt w portfolio Boruty Zachem i powoli inwestorzy przyzwyczaili się do tego typu informacji. Ponadto notowania mają mocno spekulacyjnych charakter i po silnych wzrostach dochodzi do równie gwałtownej korekty. Obecnie cena sięga bliskich okolic 1 zł, co daje pewne techniczne szanse na kolejne odbicie.

boruta


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Mabion bez reakcji na informacje

Biotechnologiczna spółka Mabion od dłuższego czasu nie cieszy się dobrym sentymentem na rynku. Dowodem na to były silne wzrosty w połowie września po informacji o zaangażowaniu spółki w walce z pandemią. Zwyżka została błyskawicznie wykorzystana do pozbywania się akcji. Na wykresie mieliśmy tylko naruszenie zakresu trendu bocznego. Obecnie cena nadal spada i być może bliżej wsparcia w rejonie 18-20 zł pojawi się kolejna próba odbicia.

mabion

Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z firmą IcanoMAB w zakresie prowadzenia prac rozwojowych oraz produkcji przeciwciała “IL-mAb” rozwijanego jako potencjalny lek do leczenia zakażeń COVID-19. Brak pozytywnej reakcji na wykresie pokazuje, że długiej historii z lekiem CD20, inwestorzy z dużym dystansem podchodzą do kolejnych newsów. Fundamenty spółki wyglądają słabo, z ostatnich wyników za II kwartał wynika, że spółka nadal notuje straty i nie odnotowuje przychodów ze sprzedaży.

Przeczytaj również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here