Naga MarketsBoruta-Zachem [BRU], Mabion [MAB] – Gorące spółki dniaChemiczna spółka Boruta Zachem, poinformowała wczoraj, że jej spółka zależna InventionBio, otrzymała rekomendację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie w wysokości 16,5 mln zł. Projekt zakłada opracowanie innowacyjnej nanoemulsji do transportu substancji aktywnych kosmetyków. Wysokość dofinansowania sięga ponad połowy wartości całego projektu, który dotyczy wdrożenia i budowy linii technologicznej w skali przemysłowej do produkcji nanoemulsji.

  • Boruta Zachem z kolejnym innowacyjnym projektem
  • Trwają badania nad rewolucyjną nanoemulsją
  • Mabion z listem intencyjnym z firmą IcanoMAB

Nanomateriały to cząsteczki, w których wnętrzu zamknięte są substancje aktywne, przenoszone przez barierę skórna i będące w stanie głęboko przenikać w skórę. Już teraz firmy kosmetyczne wykazują bardzo wysokie zainteresowanie tą technologią. Nanoemulsja InventionBio ma być innowacyjne na tle dotychczasowych projektów.

Boruta z powrotem przy 1 zł

Warto dodać, że jest to kolejny bardzo innowacyjny projekt w portfolio Boruty Zachem i powoli inwestorzy przyzwyczaili się do tego typu informacji. Ponadto notowania mają mocno spekulacyjnych charakter i po silnych wzrostach dochodzi do równie gwałtownej korekty. Obecnie cena sięga bliskich okolic 1 zł, co daje pewne techniczne szanse na kolejne odbicie.

boruta

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Mabion bez reakcji na informacje

Biotechnologiczna spółka Mabion od dłuższego czasu nie cieszy się dobrym sentymentem na rynku. Dowodem na to były silne wzrosty w połowie września po informacji o zaangażowaniu spółki w walce z pandemią. Zwyżka została błyskawicznie wykorzystana do pozbywania się akcji. Na wykresie mieliśmy tylko naruszenie zakresu trendu bocznego. Obecnie cena nadal spada i być może bliżej wsparcia w rejonie 18-20 zł pojawi się kolejna próba odbicia.

mabion

Wczoraj spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z firmą IcanoMAB w zakresie prowadzenia prac rozwojowych oraz produkcji przeciwciała “IL-mAb” rozwijanego jako potencjalny lek do leczenia zakażeń COVID-19. Brak pozytywnej reakcji na wykresie pokazuje, że długiej historii z lekiem CD20, inwestorzy z dużym dystansem podchodzą do kolejnych newsów. Fundamenty spółki wyglądają słabo, z ostatnich wyników za II kwartał wynika, że spółka nadal notuje straty i nie odnotowuje przychodów ze sprzedaży.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here