Naga MarketsKurs funta GBP/USD zakończy rajd? Boris Johnson zniesie część ograniczeń w UKWidać postępy w walce z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Zanotowano w tym tygodniu najniższą dzienną liczbę zgonów z powodu COVID-19 od czasu wprowadzenia lockdownu. Premier UK Boris Johnson ma rozmawiać ze swoim gabinetem o planach łagodzenia restrykcji mających na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się choroby. Kurs funta (GBP/USD) traci dziś ponad 0,4 proc. i może przetestować przełamany opór.

  • Dzienna liczba ofiar śmiertelnych na COVID-19 spadła w UK do 55
  • Mniej istotne sklepy detaliczne mogą zostać otwarte 15 czerwca
  • Pod koniec miesiąca UK może otworzyć się na turystów z niektórych krajów

Mniej ofiar, mniej ograniczeń?

W poniedziałek liczba ofiar śmiertelnych na COVID-19 wyniosła 55 i była to najniższa dzienna liczba zgonów od 22 marca. Sekretarz Zdrowia Matt Hancock powiedział: – Tendencje spadkowe oznaczają, że możemy kontynuować nasze plany, ale robimy to ostrożnie i dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo.

Mniejsza liczba zgonów może oznaczać ponowne otwarcie mniej istotnych sklepów detalicznych. Johnson w zeszłym miesiącu mówił, że otwarcie tych sklepów może nastąpić 15 czerwca.

Cały czas w Wielkiej Brytanii obowiązuje także restrykcyjna polityka kwarantanny dla osób przybywających do kraju. Pojawiły się jednak pogłoski z lobby turystycznego, że korytarze turystyczne z niektórymi krajami mogą zostać przywrócone 29 czerwca.

Koniec 8. sesyjnego rajdu na GBP/USD

Kurs funta do dolara rósł nieprzerwanie w trakcie ostatnich ostatnich 8. sesji, gdzie para walutowa GBP/USD zyskała niemal 4 proc. Jednak byki natrafiły w tym tygodniu na kolejną strefę oporu przy w obrębie 1,2750, która może zatrzymać rajd.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, notowania kabla odbijają po przetestowaniu poziomu 1,2750. Najbliższe wsparcie, z którym będą musieli się teraz zmierzyć sprzedający wypada w okolicach 1,2620 (wcześniejszy opór).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here