Naga MarketsKurs funta GBP/USD rośnie o 2%, GBP/PLN o 1,8% po wynikach exit polls z US. Torysi z przewagą
Boris Johnson, premier UK

Zgodnie z wynikami exit polls, partia Borisa Johnsona zapewniła sobie 368 miejsc w brytyjskim parlamencie podczas czwartkowych wyborów powszechnych, zdobywając tym samym sporą przewagę nad znajdującymi się w opozycji Laburzystami. Kurs funta w reakcji na informacje rośnie do poziomu 1,34 USD umacniając się o 2% w przeciągu zaledwie dwóch minut. W tym samym czasie para walutowa GBP/PLN wybija poziom 5,14 PLN będący najwyższym od początku 2017 roku.


Partia Konserwatywna z większością parlamentarną, zdobyła 42 mandaty więcej

Zgodnie z wynikami sondażowymi exit polls bazującymi na ankietach przeprowadzanych wśród wyborców opuszczający lokale wyborcze, Konserwatyści reprezentowani przez Borisa Johnsona uzyskali 368 mandatów, gdzie większość parlamentarną zapewniłoby już 326 miejsc w ławach sejmowych.

Na drugim miejscu plasowali się Laburzyści zdobywając 191 miejsc w Izbie Gmin, na trzecim SNP z ilością 55 mandatów. Wyniki pokrywają się z rynkowymi oczekiwaniami i zwiększają nadzieję na to, że Brexit dojdzie do skutku przed końcem stycznia 2020 roku.

Kurs funta wybija 1,34 USD oraz 5,14 PLN. Rynek bardzo pozytywnie reaguje na wyniki wyborów

Chociaż zwycięstwo Torysów było już mocno wycenione w notowaniach funta, to tak duża przewaga parlamentarna spotkała się z euforią wśród inwestorów, którzy chętnie kupowali GBP. W efekcie w pierwszych minutach po 23:00 czasu polskiego kurs funta zyskiwał ponad 2% do dolara, a na parze walutowej ze złotym rósł o 1,8%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here