Naga MarketsKurs funta nienacznie traci we wtorek. Boris Johnsona wzywa o "bezpieczny" powrót do pracy
Boris Johnson, premier UK

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson chcę, by Brytyjczycy wrócili do pracy o czym mówił w niedzielę wieczorem. Wezwanie to spotkało się z dezaprobatą ze strony związków zawodowych i samych pracodawców, którzy uważają, że wiele miejsc pracy wciąż nie jest gotowych na bezpieczny powrót pracowników. Johnsona przeformułował więc swoje wezwaniem podczas wczorajszej konferencji prasowej. Kurs funta o poranku nieznacznie traci do dolara.

  • Premier UK apelował w niedzielę, by Brytyjczycy wrócili do pracy
  • W poniedziałek Johnson mówił o bezpiecznych miejscach pracy
  • Firmy nie mogą wymuszać pracy w miejscach, gdzie nie zapewniono ochrony przed COVID-19
  • Kurs funta o poranku znajduje się ponad ważnym wsparciem

Johnson zmienia zdanie

Boris Johnson mówił w niedzielę, że Ci, którzy nie mogą pracować z domu, powinni iść do pracy. Jednakże już kolejnego dnia zmienił to zalecenie pod naciskiem związków zawodowych.

Jak mówił wczoraj premier UK, pracownicy “powinni teraz pomyśleć o powrocie do pracy, pod warunkiem, że ich miejsce pracy oraz podróż do niego jest bezpieczna [od koronawirusa]”.

W nowym komunikacie do Brytyjczyków, Johnson powiedział, że firmy nie mogą zmusić pracowników do pracy w miejscach, które nie są zabezpieczone przed koronawirusem. Premier zaapelował także, by pracownicy zgłaszali przypadki nieuczciwych szefów.

Kurs funta w pobliżu ważnego wsparcia

Podczas pierwszej sesji obecnego tygodnia, kurs funta do dolara kontrolowała strona podażowa. Dzień dla pary walutowej GBPUSD zakończył się spadkiem o 0,56 proc.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania dotarły w okolice ubiegłotygodniowych minimów, gdzie znajduje się istotna strefa wsparcia. Dziś kurs kabla pozostaje jeszcze w zakresie wczorajszej sesji.

Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 12 maja 2020 r.

Wybicie nowego dołka będzie wskazywało na głębszą penetrację strefy wsparcia, która obowiązuje na GBPUSD. W przypadku odbicia, kluczowy opór stanowi strefa wokół 1,2620, która zbiega się z 200-dniową średnią ruchomą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here