Naga Markets

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nadal boryka się z wyjaśnieniami w sprawie rzekomych naruszeń przepisów dotyczących wydarzeń towarzyskich na Downing Street. Rosną spekulacje, że czeka go wotum nieufności, a jeśli przegra głosowanie konserwatywnych posłów, doprowadzi to do wyboru nowego przywódcy. Eksperci z Barclays spodziewają się, że reakcja rynków powinna być wyważona, choć przedłużona rywalizacja o przywództwo groziłaby zwiększoną zmiennością funta szterlinga. Kurs GBP/USD konsoliduje w piątek nieco poniżej 1,34 po silnych spadkach drugi tydzień z rzędu.

  • Wyniki funta szterlinga związane z wyborami przywódcy Partii Konserwatywnej będą silnie zależeć od kontekstu politycznego i gospodarczego
  • Funt stracił w reakcji na zwycięstwo Johnsona w 2019 roku, biorąc pod uwagę zwiększone oczekiwania na hard Brexit
  • Kanclerz Sunak jest postrzegany jako potencjalny główny kandydat
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kurs funta: Oczekiwania polityczne są kluczowe dla kierunku GBP

Barclays zauważa, że ​​wyniki funta szterlinga związane z wyborami przywódcy Partii Konserwatywnej będą silnie zależeć od kontekstu politycznego i gospodarczego.Analizując wyniki w przeszłości podczas czterech przypadków wyborów przywództwa partii rządzącej w Wielkiej Brytanii od 1976 r., reakcja funta była całkowicie uzależniona od zaistniałych okoliczności -napisano w raporcie.

Funt stracił w reakcji na zwycięstwo Johnsona w 2019 roku, biorąc pod uwagę zwiększone oczekiwania na hard Brexit.

Komentarze polityczne kluczowych konkurentów pozostają zatem ważne, zwłaszcza gdy kanclerz Sunak jest postrzegany jako potencjalny główny kandydat.

GBP: Długotrwała niepewność zwiększy zmienność kursu funta

Eksperci z Barclays uważają, że ​​jeśli miałoby dojść do wyboru nowego premiera tym razem powinno przebiegać to spokojnie dla rynków finansowych.

Żaden potencjalny następca Johnsona nie oznacza znaczącego przejścia od status quo lub przejścia w kierunku konwencjonalnej polityki torysów. W związku z tym nie spodziewamy się silnej reakcji rynków, a przynajmniej nie trwałej – dodano.

Stratedzy zauważają jednak, że oznaczałoby to dla funta dłuższy okres niepewności, ponieważ konkurs przywództwa byłby procesem długotrwałym. Pojawiłyby się poważne obawy, gdyby zastój polityczny w kraju zbiegł się z poważnymi napięciami geopolitycznymi.

XTB

Proces wyboru nowego lidera torysów oznacza przedłużony okres niepewności, który może spowodować wzrost wolumenu na funcie – podkreślono.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs funta (GBP) stabilizuje się pod koniec tygodnia przy 1,34 USD

Notowania pary walutowej GBP/USD silnie spadają drugi tydzień z rzędu docierając w czwartek do ważnego poziomu wsparcia 1,3353. W piątek kurs konsoliduje nieco poniżej 1,34 USD, a słabe odbicie od poziomu wsparcia sugeruje, iż presja sprzedających może się utrzymywać w przyszłym tygodniu. W przypadku przebicia ww. wsparcia strona podażowa będzie miała otwartą drogę do grudniowych dołków w strefie 1,3150 – 1,32. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej 1,3520 zakończy impuls spadkowy.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje opinie | frank pln | orange akcje opinie | kryptowaluty kursy | najwyższy kurs hrywny | wp akcje | notowania biomed |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here