Naga MarketsNegocjacje w sprawie przyszłych stosunków handlowych Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej utknęły w martwym punkcie. Brytyjski premier zapowiedział na przestrzeni ostatnich dni, że skupi się na przygotowaniach do wyjścia z jednolitego rynku i unii celnej UE pod koniec roku bez porozumienia handlowego. Zaznaczył przy tym jednak, że nadal jest otwarty na rozmowy, jeśli blok zmieni swoje stanowisko.

  • Wielkiej Brytanie jednak zależy na porozumieniu
  • Boris Johnson ustąpi?
  • Wieka Brytania i Unią Europejska dojdą do porozumienia?
  • Kurs funta w okolicy wsparcia

Boris Johnson skapituluje?

Bloomberg powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą wskazuje, że brytyjscy urzędnicy są gotowi złagodzić kontrowersyjne prawodawstwo Borisa Johnsona dotyczące łamania umowy dot. Breixtu, co mogłoby ożywić nieudane rozmowy z Unią Europejską.

Jedną z przeszkód stojących na drodze do porozumienia między UE i UK jest kontrowersyjne ustawodawstwo Borisa Johnsona, które osłabia moc prawną podpisanej na początku roku umowy rozwodowej. Ustawa ta nie podoba się stronie unijnej, która domaga sie zmiany tego prawa.

Mimo, że do tej pory brytyjski premier pozostawał nieugięty, to jednak urzędnicy w jego gabinecie wierzą, że członkowie Izby Lordów zawetują klauzule, które naruszałyby prawo międzynarodowe. To z kolei mogłoby zmusić Borisa Johnsona do rezygnacji z najbardziej kontrowersyjnych zapisów i poprawić stosunku negocjacyjne Zjednoczonego Królestwa z Unią.

W poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli obydwu stron, którzy wskazali “wolę, by posuwać się naprzód.”

Mimo, że negocjacje są kontynuowane, to jednak strona brytyjska przygotowuje się na najgorsze. Urzędnicy podkreślają, że jeżeli unijni negocjatorzy nie zmienią podejścia i nie wykażą się “elastycznością i dojrzałością”, Wielka Brytania opuści wspólnotę pod koniec roku bez jakiegokolwiek porozumienia.

Kurs euro w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/GBP zauważymy, że kurs euro umocnił się w ostatnim czasie w relacji do funta szterlinga. Wzrosty te dotarły jednak już w okolice linie tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem formacji klina zniżkującego. Jeżeli zatem opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego aprecjacji kursu funta wobec euro.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURGBP H4

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złotego (PLN) osiąga kluczowy poziom
Następny artykułWyprał 300 mln dol. poprzez „Bitcoin mixer”. Musi zapłacić 60 mln dol. kary
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here