Naga MarketsPremier Wielkiej Brytanii będący pierwszym przywódcą na świecie, u którego zdiagnozowano COVID-19 został przewieziony do szpitala. Jak poinformowało jego biuro, za radą swojego lekarza Boris Johnson poddał się w niedzielę wieczorem badaniom w szpitalu. Jest to “krok zapobiegawczy w związku z nieustępowaniem objawów zakażenia wirusem, mimo że od jego zdiagnozowania minęło dziesięć dni.”


W Wielkiej Brytanii zmarło więcej osób niż w Chinach

Do tej pory na Covid-19 w Wielkiej Brytanii zachorowało ponad 48 tys. osób, z których zmarło prawie 5 tys. Według doradców rządowych i naukowców szczyt pandemii nastąpi jednak w Zjednoczonym Królestwie prawdopodobnie dopiero w ciągu najbliższych 7-10 dni.

Warto także wspomnieć, że Zjednoczone Królestwo dołączyło w niedzielę do Włoch, Hiszpanii, Franci, USA i Iranu, tj. do grona państw, w których liczba zgonów z powodu koronawirusa przekroczyła ilość zgonów w Chonach, gdzie zaczęła się pandemia.

Przypomnijmy, że już w piątek, 27 marca br. 55-letni brytyjski premier poinformował, że przeprowadzone u niego testy na obecność koronawirusa wykazały wynik pozytywny. Równocześnie zapewnił jednak, że mimo izolacji wciąż będzie kierować działaniami rządu za pośrednictwem wideokonferencji.

Mimo, że jego choroba została pierwotnie przedstawiona jako lekka i nic nie wskazywało, aby stan zdrowotny Borisa Johnsona miał się pogorszyć, jego lekarz zalecił przyjęcie go do szpitala na badania “zapobiegawcze”, ponieważ objawy, w tym gorączka, nie ustępowały.

– Za radą swojego lekarza, premier został dziś [w niedzielę] wieczorem przyjęty do szpitala na badania. Jest to krok zapobiegawczy, ponieważ premier dziesięć dni po pozytywnym wyniku testów nadal ma uporczywe objawy koronawirusa – przekazało Downing Street.

Kurs funta odrabia nocne spadki 

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek informacji o nieustępujących objawach zakażenia u Borisa Johnsona, kurs funta rozpoczął tydzień ponad 40 pipsową luką spadkową. Nad ranem pojawiła się jednak reakcja popytowa i finalnie spadki te zostały już zanegowane. Nie zmienia to jednak faktu, iż rynek w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), tj. 1.2290. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji GBP.

Zapisz się na webinar: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H1

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 06.04.2020 [WIDEO]
Następny artykułING Bank spodziewa się pogorszenia wyników odsetkowych. Kurs pogłębia minima z okresu paniki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here