Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) spadnie do 1,29. Boris Johnson traci poparcieRosnąca sprzedaż detaliczna może zapewnić wsparcie dla brytyjskiej waluty. Jednak nadchodząca fala zwolnień wraz z końcem programów rządowych i spadające sondaże dla rządu premiera Borisa Johnsona powodują, że para GBP/USD ma problem z przeforsowaniem oporu 1,33, mimo trwającej słabości dolara amerykańskiego. Chociaż trend wzrostowy na „kablu” pozostaje nienaruszony, ekonomiści z Westpac spodziewają się powrotu do strefy 1,29-1,30.

  • Premier Johnson jest obecnie mniej popularny niż nowy przywódca Partii Pracy Kier Starmer
  • Brak postępów w negocjacjach ws. stosunków po Brexicie na linii UE-Wielka Brytania
  • Kabel” znajduje się pod rosnącą presją spadkową, choć trend wzrostowy powinien się utrzymać

GBP/USD: Wycofanie do 1,29-1,30 w tle słabnącego poparcia dla rządu Wielkiej Brytanii – Westpac

Mijający tydzień uwydatnił publiczne niezadowolenie ze sposobu, w jaki rząd zajmuje się przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Sondaże YouGov pokazują, że premier Johnson jest teraz mniej popularny niż nowy przywódca Partii Pracy Kier Starmer – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem negocjacje między Wielką Brytanią, a UE po Brexicie zostały wznowione w minionym tygodniu, a brak postępów jest podkreślany przez media jako kolejny przykład porażki rządu i niemożność osiągnięcia brytyjskich celów.

Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby w kolejnym tygodniu nastąpił jakikolwiek postęp w zakresie wielu problemów i różnic, które dzielą obie strony. Tak samo wątpimy, aby para GBP/USD ponownie przetestowała szczyty z początku 2020 roku w zakresie cenowy, 1,32-1,33 – dodano.

W piątek wstępnym sierpniowym indeksom PMI towarzyszyły wyniki sprzedaży detalicznej i trendów CBI. Wyniki ostatecznie okazały się lepsze od oczekiwań, a mimo to funt szterling uległ silnej deprecjacji. To może sugerować, iż skala spadku poparcia jest większa niż dotychczas sądzono, co w konsekwencji może wykreować nowe problemy dla brytyjskiej gospodarki.

Trend wzrostowy na GBP/USD pozostaje nienaruszony, ale jego ostatnie gwałtowne wzrosty są również zagrożone okresem konsolidacji i mogą spowodować cofnięcie notowań w kierunku obszaru 1,29-1,30, zanim „kabel” ponownie wzrośnie w obliczu wyjątkowo słabego dolara amerykańskiego – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here