Naga MarketsKurs funta traci 0,45% wobec dolara. Locdown w UK może się przedłużyć do lata - Boris JohnsonKurs funta wyznaczył wczoraj nowe maksima, a dziś oddaje zyski. Jak zasygnalizował Boris Johnson, trzeci lockdown w Wielkiej Brytanii może potrać aż do lata. Rząd uważa, że jest zbyt wcześniej, by rozważać łagodzenie ograniczeń.

  • W Wielkiej Brytanii przeciw COVID-19 zaszczepiło się już 5 mln osób
  • Rząd nie zamierza luzować ograniczeń z uwagi na znacznie bardziej zaraźliwy szczep koronawirusa
  • Funt w stosunku do dolara był wczoraj najdroższy od kwietnia 2018 r.

Trzeci lockdown może się przedłużyć

Szczepienia w Wielkiej Brytanii objęły już 5 mln osób. Jednakże, premier Boris Johnson oraz minister spraw wewnętrznych Priti Patel nie zamierzają łagodzić ograniczeń, pomimo wcześniejszych zapewnień, że wszystko wróci do normy od kwietnia br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zamiast luzowania jest teraz podkręcanie śruby. Rząd uważa, że zbyt wiele osób nie przestrzega przepisów utrudniając tym samym powstrzymanie rozprzestrzenienia się COVID-19.

Za organizowanie domowych przyjęć maja być nakładane grzywny w wysokości 800 funtów, powiedziała Patel.

– Jeśli nie będziesz przestrzegać zasad, policja będzie egzekwować te surowsze kary. Musimy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Udział w przyjęciu domowym naraża zdrowie wszystkich na niebezpieczeństwo – tweetuje Patel.

Johnson zapytany wcześniej o to, czy blokada może potrwać do lata, nie wykluczył takiego scenariusza. Ostrzegł przy tym, że nowy szczep koronawirusa jest „znacznie bardziej zaraźliwy” i że Wielka Brytania stoi w obliczu „tego, co niewątpliwie będzie trudne w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Kurs funta oddaje zyski

Notowania funta w relacji do dolara znalazły się wczoraj na najwyższym poziomie do kwietnia 2018 roku. Zamknięcie sesji nastąpiło ponad oporem przy 1,37 USD.

fpmarkets

Najbliższy opór, do którego może zmierzać para walutowa GBP/USD kontynuując trend wzrostowy wypada przy 1,3800. Dziś jednak kurs funta koryguje wczorajszy wzrost. Wsparcie dynamiczne stanowi tu 20-dniowa średnia krocząca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here