Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) powyżej 1,25. UK przeznaczy 3 mld GBP na brytyjski NFZBoris Johnson zamierza wdrożyć ponad 3 miliardy funtów (3,8 miliarda dolarów) dodatkowych funduszy, aby pomóc przygotować brytyjską Narodową Służbę Zdrowia na ryzyko drugiego szczytu zachorowań na koronawirusa. Premier ma również w piątek ogłosić plany zwiększenia testów antygenowych na wirusa do 500 000 dziennie do końca października, aby wzmocnić dotychczasowy program. Funt szterling konsoliduje pod koniec tygodnia w stosunku do dolara oscylując powyżej poziomu 1,25.

  • Wielka Brytania odnotowuje największą liczbę zgonów z powodu pandemii w Europie
  • Liczba przypadków zachorowań ponownie wzrośnie wraz z nadejściem zimy
  • Jest prawdopodobne, że wirus będzie powracał w różnych falach na przestrzeni kilku lat, twierdzi główny doradca naukowy rządu
  • Brytyjski rząd próbuje znaleźć równowagę między zagrożeniami dla ludzkiego zdrowia, a potrzebą ożywienia gospodarki

Zastrzyk gotówki ma złagodzić zimową presję na oddziały ratunkowe i pogotowia

Według oficjalnych statystyk Wielka Brytania odnotowuje jak dotąd największą liczbę zgonów z powodu pandemii w Europie. W związku z tym brytyjski premier stara się zapobiec nadchodzącej presji na służbę zdrowia w zimie, kiedy epidemiolodzy spodziewają się, że liczba przypadków wirusa ponownie wzrośnie, w czasie, gdy grypa i inne choroby sezonowe wywierają dodatkową presję na szpitale. Mimo to liczba przypadków koronawirusa w UK nadal spada, a rząd w ostatnich tygodniach systematycznie łagodził warunki blokady wprowadzonej 23 marca w celu powstrzymania pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Premier mówi jasno, że teraz nie czas na samozadowolenie i musimy upewnić się, że nasza służba zdrowia NHS jest gotowa do walki na zimę. Jutro przedstawi szeroki pakiet środków mających na celu ochronę zarówno przed ewentualną drugą falą, jak i złagodzenie presji przed nadchodzącą zimą i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu – podało biuro Johnsona późno w czwartek w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Dodatkowe fundusze pozwolą ludziom na dalsze korzystanie z prywatnych szpitali do końca marca, a także z sieci tak zwanych szpitali Nightingale, które zostały zbudowane w krótkim czasie, aby poradzić sobie z przepełnieniem pacjentów. Zastrzyk gotówki ma na celu złagodzenie zimowej presji na oddziały ratunkowe i pogotowia ratunkowego, jednocześnie umożliwiając kontynuowanie rutynowych zabiegów i procedur. Finansowanie jest przeznaczone tylko dla Anglii, a więcej szczegółów dotyczących finansowania w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zostanie przekazanych w późniejszym terminie.

Jest całkiem prawdopodobne, że wirus będzie powracał w różnych falach na przestrzeni kilku lat i ponownie wzrośnie w zimę – ostrzegł w czwartek główny doradca naukowy rządu Patrick Vallance.

Brytyjski rząd próbuje obecnie znaleźć równowagę między zagrożeniami dla ludzkiego zdrowia, a potrzebą ożywienia gospodarki. Sklepy i puby ponownie się otworzyły, podczas gdy nadal namawia się ludzi do pracy z domu tam, gdzie to możliwe, chociaż w zeszłym tygodniu Johnson zachęcał ludzi do „powrotu do pracy, jeśli tylko możecie”.

Kurs funta (GBP) konsoliduje pod koniec tygodnia. „Kabel” przerywa dwa tygodnie wzrostów

Notowania pary walutowej GBP/USD po dwóch tygodniach wzrostów z poziomu 1,2250 do 1,2670 najprawdopodobniej zakończą miniony tydzień spadkowo. Kurs konsolidował w tym tygodniu między poziomem 1,25, a formacją potrójnego szczytu 1,2670. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może zaowocować wykreowaniem silniejszego impulsu.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here