Naga MarketsBoris Johnson przegrywa w głosowaniach. Brakuje mu poparcia Izby LordówDobra passa Borisa Johnsona, która pozwalała mu zwyciężać w kolejnych głosowaniach dobiegła końca, przynajmniej jeśli chodzi o Izbę Lordów, która zdaje się mieć odmienny pogląd na sprawy Brexitu od obecnego rządu. Chociaż weto Izby Lordów nie powstrzyma Konserwatystów, może utrudnić im wprowadzanie zmian.

Izba Lordów stanowi wyższą izbę brytyjskiego parlamentu, a jej skład i strukturę warunkuję wielowiekowa tradycja. O ile w Izbie Gmin, większościowy rząd Johnsona bez problemu zatwierdził w grudniu 2019 roku przepisy niezbędne do ratyfikacji umowy ws. Brexitu, to przeprowadzenie zmian przez Izbę Lordów będzie już o wiele trudniejsze.

Izba Lordów wspiera obywateli Unii Europejskiej

Wczoraj w izbie wyższej głosowano za ruchem mającym na celu ochronę praw obywateli UE w Wielkie Brytanii po Brexicie. Izba Lordów opowiedziała się (270 do 229 głosów) za zmianą zaproponowaną przez proeuropejskich Liberalnych Demokratów, która dałaby uprawnionym obywatelom UE w Wielkiej Brytanii automatyczne prawo do pozostania po Brexicie, bez konieczności zwracania się do rządu o pozwolenie.

Zobacz też: Boris Johnson przegrywa w głosowaniach. Brakuje mu poparcia Izby Lordów

Kolejne porażki w Izbie Lordów, rząd poniósł następnie w głosowaniu o mocy brytyjskich sądów do do odstąpienia od wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości po Brexicie. Dziś natomiast pod głosowanie poddana zostanie poprawka, wedle której ma zostać zapewniona ochrona dzieciom uchodźców.

Kurs funta (GBPJPY) na poziomach z piątku

Notowania funta szterlinga zyskują dziś po dobrych danych z rynku pracy. Wobec jena, funt znalazł się dziś na poziomach z minionego piątku. Jeśli byki utrzymają kontrolę na tym rynku, cena może dalej zmierzać do oporu przy 144,35.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPJPY - 21.01.2020
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPJPY – 21.01.2020


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here