Naga Markets12 grudnia 2019 r. a więc za dokładnie dwa tygodnie odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy przy urnach zdecydują czy poprzeć obecnego premiera i jego plan opuszczenia Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r., czy postawić na opozycyjną Partię Pracy pod przewodnictwem Jeremy’ego Corbyna i jego “radykalny” plan transformacji Zjednoczonego Królestwa.


Boris Johnson – właściwy człowiek na właściwym miejscu

Z najnowszych sondaży wynika, że Partia Konserwatywna pod przewodnictwem Borisa Johnsona jest na dobrej drodze do tego, by w grudniowych wyborach zdobyć największą przewagę od ponad trzydziestu lat.

Sondaż YouGov, który w roku 2017 przewidywał wyniki wyborów o wiele dokładniej niż “standardowe” sondaże wskazuje, że Torysi mogą zdobyć w nadchodzących wyborach aż 359 z 650 miejsc w Parlamencie, co daje 42 miejsca więcej niż w ostatnich wyborach. Tymczasem Partia Pracy Jeremy’ego Corbyna ma zdobyć 211 miejsc, co oznacza stratę 51. Spośród mniejszych partii, Liberalni Demokraci mają zdobyć 13 miejsc, podczas gdy Szkocka Partia Narodowa jest na dobrej drodze do zdobycia 43 miejsc.

Taki wynik byłby najlepszym dla Konserwatystów od 32 lat tj. od czasu wygranej Margaret Thatcher z 1987 roku. Tak znaczna większość pozwoliłaby Johnsonowi wywiązać się z obietnicy zawarcia umowy Brexitowej przez Parlament do 31 stycznia 2020 r., a także dałaby mu pewną swobodę w osiąganiu kompromisów w kolejnych negocjacjach z Unią Europejską.

Sondaż przeprowadzony wśród około 100.000 osób w dniach 19-26 listopada to kolejny cios dla Corbyna. Prognozowany wynik wyborczy Partii Pracy mógłby być bowiem najgorszym od 1983 roku.

Jak powstaje sondaż YouGov

Poprzez proces zwany wielopoziomową regresją i postratyfikacją, czyli w skrócie MRP, YouGov dąży do zidentyfikowania różnych typów wyborców i przewidzenia ich zachowań. Następnie firma ustala, ilu z tych typów wyborców jest w każdym okręgu wyborczym w celu sporządzenia prognozy. To właśnie dlatego są one zdecydowanie bardziej wiarygodne niż “standardowe” sondaże.

Kurs funta najwyżej od kwietnia 2017 r.

Jak się okazuje, kurs funta znacząco zyskuje na wieść o możliwym zwycięstwie Borisa Johnsona w grudniowych wyborach. Taki wynik wyborów z pewnością przysłużyłby się negocjacją w sprawie Brexitu a co za tym idzie, mógłby również zmniejszyć niepewność dotyczącą Zjednoczonego Królestwa.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPPLN zauważymy, że ostatnie wzrosty kursu funta sprawiły, iż jest on obecnie najdroższy od kwietnia 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) wzrosnąć nawet do 5,1250 zł.

Kurs funta (GBP) najsilniejszą walutą G10 w 2020 r. – prognozują duzi gracze

Kurs funta (GBPPLN) najwyżej od kwietnia 2017 r.
Kurs funta (GBPPLN) najwyżej od kwietnia 2017 r.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin szaleje w listopadzie. Średnia zmienność kursu BTC wynosi 70% pod koniec roku
Następny artykułPre-Market: Oczekiwanie na przecenę indeksów – DAX w konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here