Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) będzie zniżkował? Johnson zapowiada złagodzenie restrykcji, jest jedno ale...Firmy i politycy brytyjskiej Partii Konserwatywnej lobbują za zmniejszeniem 2-metrowej reguły dystansu społecznego, która obowiązuje obecnie w UK. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson pozostaje w związku z tym pod presją. Obiecuje złagodzenie tej zasady, jednak najpierw musi spaść liczba przypadków zakażenia koronawirusem. Kurs funta (GBP/USD) nieznacznie zyskuje o poranku, jednak wciąż pozostaje pod ważnym oporem.

  • Premier UK zapowiedział złagodzenie restrykcji, jeśli liczba zakażonych spadnie
  • Naukowcy uważają, że jeszcze zbyt wcześnie na zmniejszenie dystansu społecznego
  • Funt szterling może zniżkować w relacji do dolara

Boris Johnson złagodzi restrykcje, jeśli spadnie liczba chorych na COVID-19

Johnson w telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że rozumie powody, dla których bardzo wielu ludzi chce zmniejszenia zasady dystansu społecznego. Obecnie w Wielkiej Brytanii obowiązuje dystans społeczny wielkości 2 metrów.

Dwumetrowy dystans społeczny utrudnia funkcjonowanie firmom, a zwłaszcza sklepom oraz barom i restauracjom, gdzie opłacalność biznesu znacznie maleje przy ograniczonej liczbie osób. To właśnie firmy oraz politycy Partii Konserwatywnej najbardziej nalegają na złagodzenie restrykcji.

– Mam nadzieję, że będę w stanie to [złagodzić regułę dystansu społecznego] zrobić. Boję się powiedzieć, że nie możemy tego jeszcze zrobić – powiedział Johnson. Premier UK mówił także, że przy spadające liczbie przypadków zakażeń, zredukowane zostaje “statystyczne prawdopodobieństwo”, że przebywa w pobliżu osoby zarażonej.

Jeśli liczba zakażeń będzie spadać, Johnson może zdecydować o zmniejszeniu dystansu społecznego. Naukowcy są jednak zdania, że na razie nie jest to bezpieczne.
– Im bardziej się zbliżasz, tym bardziej jest to ryzykowne – powiedział Patrick Vallance, główny doradca naukowy rządu Wielkiej Brytanii.

Kurs funta znowu respektuje opór przy 1,2630 USD

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego rozpoczęły obecny tydzień od wzrostu o 0,56 proc. Poniedziałkowa sesja zakończyła się w strefy oporu zlokalizowanej przy 1,2630.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Byki na GBP/USD próbowały kontynuować wzrost także wczoraj, jednak wspomniany wyżej opór skutecznie ich przed tym powstrzymał. Na wykresie dziennym powstał niedźwiedzi pin bar, który wskazuje na potencjał do dalszych osunięć. Po wybiciu poniedziałkowych minimów, cena może zmierzać do kluczowego wsparcia przy 1,2300.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here