Naga MarketsPremier Wielkiej Brytanii Boris Johnson obiecał w środę, że położy kres przedłużającej się „nie do zniesienia” niepewności wokół Brexitu, jeśli wygra wybory 12 grudnia twierdząc, że paraliż polityczny negatywnie wpłynął na decyzje inwestycyjne w tym kraju. Podczas wyprawy do środkowej Anglii Johnson powiedział, że tylko on może przełamać impas związany z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Brexit: Johnson wykorzystuje dwuznaczność Corbyna

Wybory zostają zwołane by zakończyć trzy lata sporu dotyczącego Brexitu, który podważył wiarę inwestorów w stabilność piątej co do wielkości gospodarki świata i zaszkodził pozycji Wielkiej Brytanii od czasu głosowania w referendum w 2016 r. w sprawie wyjścia z UE. Johnson uważa, że debata wokół Brexitu sparaliżowała brytyjską politykę przez ostatnie trzy lata.

Musimy wykonać Brexit, ponieważ jest to najlepsza rzecz dla naszej polityki i naszego zdrowia psychicznego (i) to także najlepsza rzecz dla gospodarki … Niepewność stała się prawie nie do zniesienia. Nastąpił przypływ fali nowych inwestycji … (ludzie) czekają tylko na zielone światło dla swoich planów i gdybyśmy tylko mogli doprowadzić do Brexitu, moglibyśmy zakończyć trwającą niepewność – powiedział na przemówieniu w fabryce taksówek w Coventry.

Przemówienie Johnsona zbiegło się w czasie z ogłoszeniem planów zainwestowania 500 milionów funtów (640 milionów dolarów) w budowę sieci szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Elon Musk, dyrektor naczelny amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych Tesla (TSLA.O), był cytowany przez Johnsona jako potwierdzenie negatywnego wpływu Brexitu, gdyż Musk postanowił zbudować nową fabrykę w Berlinie, a nie w Wielkiej Brytanii przez ciągłą niepewność.

55-letni Johnson ma nadzieję zdobyć większość w wyborach, aby przeforsować umowę Brexitu, którą uzgodnił z przywódcami UE. Aktualny termin wyjścia Wielkiej Brytanii upływa 31 stycznia.

Jeremy CorbynW środę główna opozycyjna Partia Pracy podjęła próbę przeniesienia debaty do Narodowej Służby Zdrowia, gdzie ma ogrom zwolenników. Lider Jeremy Corbyn powiedział, że ​​zwiększy wydatki na opiekę zdrowotną o 26 miliardów funtów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Sondaże opinii publicznej wysuwają Partię Konserwatywną Johnsona na prowadzenie, ale analitycy ostrzegają, że Brexit, który podzielił zarówno główne partie, jak i ich wyborców, może wprowadzić w błąd konwencjonalne prognozy obliczeniowe.

Podkreślając zmiany polityczne, David Gauke, były minister konserwatystów oświadczył, że wyraźne zwycięstwo partii Johnsona byłoby złe dla Wielkiej Brytanii i że gdyby kandydował w wyborach to jako niezależny poseł.

Lider pracy, Jeremy Corbyn, wykrzykiwał na ulicy w Szkocji, domagając się przeprowadzenia drugiego referendum w celu ustalenia, czy Wielka Brytania powinna wyjść z inną umową, którą ma nadzieję negocjować, czy pozostać w UE.

Johnson próbował również wykorzystać dwuznaczność dotyczącą stanowiska Corbyna w drugim referendum w sprawie niepodległości Szkocji mówiąc, że głosowanie na Corbyn może doprowadzić do dwóch referendów w 2020 r. Corbyn wykluczył kolejne referendum w sprawie niepodległości Szkocji, zaś później jego celem jest wygranie wyborów do szkockiego parlamentu w 2021 r. Zgodnie z sondażami przed wyborami do Izby Gmin, laburzyści mają średnio ok. 10-12 punktów proc. straty do konserwatystów.

XM oferuje traderom minimalne depozyty od 5 dolarów oraz bezpieczeństwo dzięki licencjom CySEC, ASIC i FCA. Handluj z brokerem posiadającym 10-letnią tradycję rynkową i ponad 2.5 miliona klientów na całym świecie.

Kurs funta konsoliduje pod poziomem 1,30 USD

Notowania pary walutowej GBPUSD w dalszym ciągu pozostaję w wąskim zakresie cenowym ograniczonym z jednej strony strefą wsparcia 1,2750/80, a z drugiej strony psychologicznym poziomem oporu 1,30, który zatrzymał ostatni impuls wzrostowy. Dalsza aprecjacja funta powinna doprowadzić do trwałego przebicia poziomu 1,30 z celem na tegoroczny szczyt 1,3380. Z drugiej strony spadek poniżej strefy wsparcia wyhamowałby presję kupujących i umożliwił test poziomu 1,2580.

Kurs GBPUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here