Naga Markets

Kurs funta (GBP/USD) wzrósł dziś w ciągu niespełna dwóch minut o niemal 80 pips. Była to relacja na doniesienia o tym, iż Wielka Brytania nie zamierza zrywać negocjacji z Unią Europejską. Obie strony mają kontynuować wysiłki na rzecz osiągnięcia porozumienia w sprawie ich przyszłych stosunków nawet po upłynięciu obecnego deadline’u.

  • Boris Johnson zmierza kontynuować negocjacje z UE
  • Kurs funta zyskuje w reakcji na spodziewane porozumienie

Wielkiej Brytanii zależy na porozumieniu z UE

Osoba z bliskiego otoczenia Borisa Johnsona, która przez wzgląd na prywatny charakter rozmów chce pozostać anonimowa przyznała, że brytyjski premier ma podjąć decyzję dot. ewentualnego zakończenia rozmów z UE po zaplanowanym na czwartek i piątek szczycie. Wskazała ona jednak, że urzędnicy wciąż uważają, że porozumienie z UE jest możliwe do osiągnięcia, jeśli tylko obie strony wejdą w najbliższych dniach w okres intensywnych negocjacji.Przypomnijmy, że aby umowę handlową można było wprowadzić w życie przed końcem okresu przejściowego, tj. do końca roku, porozumienie powinno zostać podpisane najpóźniej jutro (czwartek, 15 października).

Jeszcze do niedawna wydawało się, że negocjacje zostaną przerwane, jednak Wielka Brytania ma chyba nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.

Kurs funta coraz wyżej 

Reakcja rynku na tę informację była natychmiastowa. Notowania pary walutowej GBP/USD wzrosły bowiem w ciągu niespełna dwóch minut o blisko 80 pips. Mimo, że większość tych wzrostów szybko została zdławiona, to jednak w kolejnych minutach aprecjacja GBP jest kontynuowana.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD M1

Warto w tym miejscy przypomnieć, że jeszcze do niedawna, Boris Johnson groził, że zerwie negocjacje jeśli do czwartku nie uda się osiągnąć wyraźnego postępu.

Z cytowanego przez Bloomberg projektu klauzuli wynika, że przywódcy UE mają stwierdzić podczas dwudniowego szczytu, że “postępy w kluczowych kwestiach będących przedmiotem zainteresowania Unii nadal nie są wystarczające do osiągnięcia porozumienia”.

XTB

Reuters donosi jednak, że choć porozumienie będzie trudne do osiągnięcia, to nie jest to niemożliwe. Ekonomiści obawiają się, że brak porozumienia z UE może kosztować brytyjską gospodarkę nawet 1,5 proc. PKB a w kolejnych latach spowolnić wzrost gospodarczy o 0,2 pkt proc.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułUOKiK: Fundusz H&F z Kajmanów może przejąć Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności
Następny artykułBerg Holding S.A.: spółka z Grupy podpisała umowę na realizację 25 farm fotowoltaicznych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here