Naga MarketsKoronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Od kilku tygodni COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo niemal na całym świecie. Najpoważniejsza sytuacja jest w tej chwili w Stanach Zjednoczonych, w których odnotowano już niemal 86 tys. przypadków zakażenia, a więc więcej niż w Chinach.


SARS-CoV-2 groźniejszy niż kryzys finansowy z 2008 r.

Biorąc pod uwagę dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa wiele wskazuje, że szczytowy moment pandemii mamy jeszcze przed sobą. Wciąż niemożliwe jest więc dokładne oszacowanie strat dla gospodarki. Niemniej jednak, różne instytucję starają się prognozować jak duży wpływ na globalny wzrost gospodarczy może mieć obecna sytuacja.

Rządy na całym świecie podejmują bezprecedensowe działania mające na celu ograniczenie do minimum ilości osób zakażonych i wpływu pandemii na globalną gospodarkę.

Do tej pory zakażonych zostało niemal 543 tys. osób. ponad 124 tys. udało się wyleczyć, jednak 24 361 osób zmarło z powodu COVID-19.

Boris Johnson ma koronawirusa

Mimo niedawnych, niezwykle optymistycznych informacji o negatywnych wynikach na obecność koronawirusa u niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i u amerykańskiego prezydenta DOnalda Trumpa, dziś świat obiegła informacja, że brytyjski premier Boris Johnson uzyskał wynik pozytywny, co oznacza, że jest zakażony. O całej sytuacji poinformował na pośrednictwem twittera sam Boris Johnson:

Brytyjski premier przyznał, że mimo izolacji wciąż będzie kierować działaniami rządu za pośrednictwem wideokonferencji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar traci najmocniej od lat. Popyt może jednak wrócić w przyszłym tygodniu
Następny artykułKoronawirus pozwala bankom centralnym na manipulację – Trader21
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here