Naga MarketsBoris Johnson może usłyszeć zarzuty - Brexit zostanie odwołany?
Boris Johnson, nowy premier UK

Kurs funta (GBP) silnie traci do dolara kolejny dzień z rzędu, podczas gdy brytyjskiemu rządowi przewodzi nowy premier, Boris Johnson. Najnowsze doniesienia z jego gabinetu wskazują natomiast, że będzie on naciskał na Unię Europejską (UE), by wynegocjować lepsze porozumienie ws. Brexitu.

Wyjścia Wielkiej Brytanii (UK) z UE bez porozumienia, tzw. hard-Brexitu obawiają się przedsiębiorcy, o czym wielokrotnie wspominali, upominając rząd, by nie dopuścił do realizacji takiego scenariusza. Obawy osłabiają funta od czasu objęcia fotela premiera przez Borisa Johnsona, który wcześniej deklarował możliwość Brexitu bez umowy.

Brexit szansą dla rolnictwa?

Johnson jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji z Unią ma odwiedzić farmy w Walii i osobiście wysłuchać planów rolników na życie po opuszczeniu bloku. Według nowego premiera UK, Brexit może dać szansę rolnikom na większy eksport żywności i płodów rolnych po likwidacji wspólnej polityki rolnej obowiązującej w UE i podpisaniu nowych umów handlowych z krajami spoza Unii.

Zobacz też: Sekcja zwłok współwłaściciela BitMarket.pl nie wskazuje na udział osób trzecich

“Kiedy 31 października 2019 roku opuścimy Unię Europejską , będziemy mieli historyczną okazję do wprowadzenia nowych programów wspierających rolnictwo i dopilnujemy, by rolnicy otrzymali lepszą ofertę. Brexit stwarza ogromne możliwości dla naszego kraju,
i nadszedł czas, abyśmy z dumą i optymizmem spojrzeli w przyszłość” – mówił Johnson.

Kurs funta zmierza do dołka z marca 2017 roku

Notowania funta szterlinga do dolara (GBPUSD) podczas dzisiejszej sesji kontynuują spadki po wczorajszym wybiciu wsparcia blisko 1,2381. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, minima znalazły się tuż ponad poziomem 1,2108, gdzie znajduje się dołek z marca 2017 roku. Po pokonaniu tego poziomu, sprzedający musieliby zepchnąć kurs około 130-pipsów w dół, by przetestować poziomy z lat ’80.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 30 lipca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 30 lipca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here