Naga MarketsBoombit wyceniony na 27,50 zł. To wyżej niż historyczne maksima Analitycy Trigon DM, w raporcie z 20 października, podtrzymali rekomendację dla BoomBitu na poziomie “kupuj”, podwyższając cenę docelową akcji spółki do 27,5 zł z 25,6 zł poprzednio. Rekomendacja została wydana przy cenie 19,48 zł za akcję.

  • Boombit z ceną docelową przy 27,50 zł
  • Rekomendacja Trigon DM wskazuje na coraz lepsze wyniki spółki
  • Notowana jednak dość ospałe od kilku miesięcy

“Wstępne przychody za trzeci kwartał wyniosły ok. 36 mln zł (+143 proc. rdr; +11 proc. kdk) – ok. 67 proc. gry Hypercasual, co jest drugim najlepszym kwartałem w historii BBT po 1Q’20. Obserwujemy, że zmiana strategii na gry Hypercasual okazała się trafnym posunięciem biznesowym i daje wymierne efekty finansowe. Szacujemy, że taki poziom przychodów powinien pozwalać spółce generować dodatni FCF”.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Wstępne koszty User Acquistion wyniosły w III kwartale 17,1 mln zł (48 proc. w stosunku do przychodów vs. 50,3 proc. w 2Q’20) – co potwierdza stabilizację w zarządzaniu kampaniami UA. W III kwartale zakładamy relację rev-share do przychodów na poziomie 6,7 proc. (-1 pp kdk). Prowizje platform powinny wynieść ok. 2,7 mln zł (7,5 proc. w stosunku do przychodów względem 6,8 proc. w II kwartale)”.

27,50 zł w najnowszej rekomendacji

Cena docelowa z rekomendacji zakłada wzrosty ponad historyczne maksima. Wydaje się, że jest to realny scenariusz, patrząc na wyniki spółki. Od dłuższego czasu kurs spada, jednak jest to typowo korekcyjne zachowanie i nie można mówić o panicznej wyprzedaży. NA tle słabości szerokiego rynku, spółka odznacza się wręcz relatywną siłą. Wybicie z kanału spadkowego nie zmieniłoby szerszego układu bocznego, jednak byłby to pierwszy sygnał końca korekty.

boombit


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here