Naga MarketsBoombit LogoProducent i wydawca gier mobilnych, spółka BoomBit – okrzyknięta prawdziwym debiutem na polskiej giełdzie w tym roku z powodu sporego zainteresowania akcjami spółki – spada od trzech ostatnich sesji ponad 17 procent, znajdując się poniżej niedawnego IPO. Choć kurs akcji spółki rozpoczął notowania nieco ponad 21 zł za akcję – już w tym momencie widać, że spółka przebiła cenę z kretesem. Wojna handlowa głównym powodem spadków?


Spółka największego zainteresowania podczas IPO na polskim parkiecie – BommBit zaskakuje ostatnimi ruchami akcji. Choć jeszcze podczas pierwszego dnia mowa była o bardzo pozytywnym akcencie – gdzie nawet nie raz padło sformułowanie wobec spółki, że ta jest nadzieją parkietu oraz stanowi pierwszy prawdziwy debiut – akcje spadają na łeb na szyję. Choć ostatnie trzy sesje to spadek rzędu ponad 17 procent, to całkowita przecena wynosi w tym momencie nieco ponad.. 29 procent.

Spółka dotarła do ceny 20,2 zł za akcję podczas gdy w szczytowym momencie zajmowała pozycję 28,7 zł za akcję. Co stoi za takim spadkiem? W tym momencie można powiedzieć, że wojna handlowa zatoczyła właśnie krąg – kiedy obawy związane z ostatnią próba zablokowania chińskich firm do ogromnego rynku zbytu gier mobilnych – jak sklep Google. Wszystko to oczywiście na polecenie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, który w ten sposób manifestuję swoją rolę nad Chinami.

W tym układzie, spółki związane bezpośrednio z dystrybucją swoich gier popadają w aktywa obarczone większym ryzykiem – przynajmniej w ten sposób reaguje obecnie rynek. Akcjonariusze przyglądają się w tym momencie w jaki sposób dalej rozwiąże się konflikt i przede wszystkim w jaki sposób zareagują Chiny na obecną sytuację. Jeśli kolejnym krokiem Chin będzie odwet, mający na celu zablokować serwis Steam (jeden z największych serwisów dystrybucji gier – głównie PC) wówczas cała branża spółek gameingowych może dopaść sentyment odwrotu kapitału.

wykres BBTA M15 22.05.2019
BBTA M15 22.05.2019

W tym momencie spółka BoomBit zmaga się z tym problem i zdaje się, że do momentu wyklarowania sytuacji – oraz poprawieniu stosunków USA – Chiny, ceny akcji spółki mogą oscylować wokół zakresu 20,2 zł a 25,2 zł za akcję.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here