Naga MarketsBoomBit nadal poprawia wyniki, notowania stoją jednak w miejscu - zapiski giełdowego spekulantaProducent gier komputerowych BoomBit pokazała wczoraj raport z wynikami za II kwartał. BoomBit odnotował 2,02 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,87 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,56 mln zł wobec 0,66 mln zł straty rok wcześniej. EBITDA wyniósł 5,64 mln zł wobec 0,74 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 32,39 mln zł wobec 14 mln zł rok wcześniej. Po zsumowaniu z pierwszym kwartałem wynik netto za całe półrocze to 8,39 mln zł w porównaniu z 1,41 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 70,18 mln zł w porównaniu z 22,21 mln zł rok wcześniej.

  • BoomBit z 2,02 mln zł zysku w II kwartale
  • Na wykresie nadal układ boczny

W raporcie dodano, że na dzień publikacji raportu półrocznego łączne przychody grupy w 2020 roku przekroczyły poziom 100 mln zł, co oznacza że spółka osiągnęła już wyższy poziom przychodów niż łącznie w latach 2018 i 2019. Od początku 2020 roku do dziś łączna liczba pobrań gier Grupy BoomBit przekroczyła 160 mln. Wyniki wskazują, że spółka znalazła swoją niszę w branży gier i skutecznie poprawia wyniki.

Słaba reakcja na wyniki

Ostatnim sukcesem jest gra „Slingshot Stunt Driver”, którą pobrano po kilku tygodniach już 7 milionów razy. Spółka planuje wydawać do 2 gier miesięcznie na platformie Nintendo Switch do końca roku. Na wykresie mamy negatywną reakcję. Wyniki nie były zaskoczeniem, spółka wcześniej raportowała silny wzrost przychodów. Jest to dość trwały trend i wydaje się, że w dłuższym horyzoncie czasowym, popyt powinien walczyć o kolejne maksima.

boombit

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here