Naga MarketsBoombit na wsparciu. Kurs nie zareagował na niezłe wyniki finansowePoniedziałkowa sesja przyniosła nieznaczne spadki na walorach BoomBit – jednego z producentów gier, notowanych na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Akcje spółki na zamknięciu sesji traciły 1,58%, a kurs spadł do poziomu 18,7 zł., przy obrotach dochodzących do 1 mln zł. Niedawno BoomBit pochwalił się wynikami za III kwartał. Pierwsze 9 miesięcy 2020 roku jest dla spółki zdecydowanie lepsze, niż analogiczny okres w ubiegłym roku.

  • BoomBit odnotował w pierwszych 9 miesiącach 2020 roku blisko 200% wzrost skali przychodów ze sprzedaży w ujęciu skonsolidowanym.
  • Wyniosły one 105,6 mln zł w porównaniu z poziomem 37 mln w analogicznym okresie 2019 roku.
  • Walory spółki są obecnie na poziomie wsparcia w okolicach 18,5 zł. Konsolidacja utrzymuje się od kilku miesięcy.

Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Te artykuły również Cię zainteresują
BoomBit ma za sobą świetne 9 miesięcy!

20 listopada 2020 roku, spółka BoomBit opublikowała wyniki kwartalne. Po trzech kwartałach 2020 grupa BoomBit wypracowała blisko 106 mln zł przychodów (więcej niż w 2018 i 2019 roku razem wziętych), 22,2 mln zł zysku EBITDA oraz 10,4 mln zł zysku netto. Nakłady na user acquisition (pozyskiwanie nowych graczy) wyniosły w tym okresie 52 mln zł. Łącznie w trzech kwartałach 2020 gry hyper-casual odpowiadały za niecałe 70% przychodów grupy. Na koniec października łączna liczba pobrań wszystkich gier Grupy BoomBit wyniosła ponad 178 mln.

Marcin Olejarz, prezes spółki tak komentował wyniki i bieżącą działalność Grupy:

“Grupa BoomBit posiada obecnie w portfolio kilkanaście gier hyper-casual, dla których aktywnie prowadzi kampanie marketingowe, a najpopularniejsze z nich notują 500 tys. – milion pobrań miesięcznie nawet kilka miesięcy po wydaniu. W efekcie tych działań w najbliższym czasie zadebiutują kolejne gry tego gatunku, zarówno produkowane przez wewnętrzne zespoły, jaki i zewnętrznych deweloperów z różnych części świata. Współpracujemy m.in. ze studiami z Australii, Brazylii, Indii, RPA, Turcji i Ukrainy, mającymi już w portfolio gry, które odniosły rynkowy sukces”.

Wybrane skonsolidowane dane finansowe Boombit, za 3 kwartały 2020. Źródło: raport bieżący spółki

Wyniki finansowe w ten sposób skomentował Kacper Koproń z Trigon:

“Wyniki oceniamy neutralnie. EBITDA wyniosła 6,1mln PLN i była zbliżona do naszych oczekiwań (6,5mln PLN). Na poziomie zysku netto, zakładaliśmy, że spółka rozpozna zysk na utracie kontroli nad SuperScale, lecz w raporcie podano, że transakcja będzie rozpoznana w IV kwartale (zysk ze sprzedaży udziałów 2,1 mln PLN ; różnica pomiędzy wyceną udziałów w SuperScale wg metody praw własności a wyceną w wartości godziwej – 6,4 mln PLN). Koszty operacyjne zbliżone do oczekiwań: nieco wyższe były pozostałe usługi obce: 6,95mln PLN (vs 6,5mln PLN prognozy) oraz amortyzacja, a nieco niższe koszty wynagrodzeń: 2,4mln PLN (vs 2,6mln PLN prognozy).

Koszty User Acquisition wyniosły 16,8mln PLN, co implikuje mnożnik UA/przychody 47,1% vs 50,2% w poprzednich dwóch kwartałach od wdrożenia strategii zakładającej większy nacisk na gry hypercasual. Solidny kwartał pod kątem cash flow: OCF wyniósł 5,5mln PLN, a FCF +3,1mln PLN; spółka ma 14mln PLN gotówki. W wynikach zwraca uwagę wysoki udział minorities w strukturze zysku netto Grupy: 0,94mln PLN zysku mniejszości przy 1,1mln PLN zysk jedn. dominującej, co wynika z modelu współpracy z zespołami na poziomie spółek zależnych (spodziewaliśmy się znacznie mniejszego zysku mniejszości). W 3Q20 były to spółka TapNice i gra Slingshot Stunt Driver, gdzie BBT posiada 70% udziałów.”

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Trwa konsolidacja na walorach BoomBit

Giełdowe walory spółki od kilku miesięcy przebywają w konsolidacji, a kurs porusza się w prawo w kanale 18-24 zł. Obecny poziom ceny jest bardzo blisko wsparcia, co w przeszłości implikowało odbicie w krótkim terminie i powrót powyżej 20 zł.

Wskaźnik RSI jest bliski poziomu wyprzedania, co również w niedługim okresie czasu może być dodatkową determinantą do ruchu korekcyjnego- wzrostowego.

Notowania Boombit od początku roku. Źródło: tradingview.com

W przypadku wyłamania omawianego wsparcia, kolejny poziom to okolice 17 zł, gdzie walory konsolidowały przez blisko miesiąc, tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here